A Konduktív Gyakorló Szakiskola a 2024/2025-ös tanévben szeretettel várja azokat az SNI tanulókat, akik – az általános iskola befejezése után – szeretnének Számítógépes adatrögzítő szakképesítést szerezni, valamint szeretnének olyan további ismereteket és készségeket elsajátítani, amelyek segítik őket abban, hogy a családi, munkahelyi és más közösségekben képesek legyenek lehetőségeikhez képest minél önállóbb életet élni, meghatározott munkafolyamatokat – számukra megfelelő segítséggel – elvégezni, a munkavégzésben örömet találjanak, mindez segítse őket abban, hogy a társadalomba való beilleszkedésük zökkenőmentes legyen.

Felvételi tájékoztató a 2024/2025. tanévre

Szakiskolánk elsősorban a központi idegrendszert ért károsodás következtében eltérő fejlődésű, alapfokú iskolát elvégzett fiatalokat nevelő középfokú nevelési-oktatási intézményegység.

Iskolánk országos beiskolázású, az egész ország területéről várjuk az SNI tanulókat.

A szakiskolába jelentkezést az országos felvételi jelentkezési protokoll szerint, elektronikus és nyomtatott formában kell megtenni.

Meghirdetett tanulmányi területek:
Szakiskola 0001

Elsősorban mozgássérült, enyhe értelmi fogyatékos tanulók részére

9/E évfolyam

A szakiskolai képzés alapozását biztosító, nyújtott előkészítő évfolyam (9/E1, 9/E2): a vonatkozó rendelet alapján 2 tanév;

Tartalma: közismereti képzés és alapozás; elvégzését követően kezdhető meg a választott szakma tanulása (akár más intézményben is).

Helyi tantervünk: Az enyhe értelmi fogyatékos tanulók nevelő-oktató munkáját ellátó szakiskola kötelező 9/E előkészítő évfolyamának kerettanterve alapján készült konduktív szemléletű helyi tanterv.

Az előkészítő évfolyam második évében történik a bemeneti kompetenciák mérése a szakképzésbe történő belépéshez.

2 évfolyamos képzés; számítógépes adatrögzítő;

Tartalma: Szakmai elmélet és szakmai gyakorlat, valamint közismereti képzés.

Helyi tantervünk: Az enyhe értelmi fogyatékos tanulók két évfolyamos szakiskolai szakmai oktatásához, képzéséhez alkalmazandó 9–10. évfolyamos közismereti kerettanterv alapján készült konduktív helyi tanterv. A számítógépes adatrögzítő képzés szakiskolában történő oktatásához enyhe értelmi fogyatékos tanulók számára készült speciális kerettanterv alapján készülő konduktív szemléletű helyi tanterv.

A lehetséges képzési kimenet: számítógépes adatrögzítő EF. Kollégiumi elhelyezés előzetes egyeztetés alapján.

Szakiskola 0002

Elsősorban mozgássérült, nem értelmi fogyatékos tanulók részére

2 évfolyamos képzés; számítógépes adatrögzítő

Tartalma: Szakmai elmélet és szakmai gyakorlat, valamint közismereti képzés.

Helyi tantervünk: A sajátos nevelési igényű, nem enyhe értelmi fogyatékos tanulók esetében nem készült külön szakiskolai közismereti kerettanterv. A közismereti tartalmak tekintetében az általános szakiskolai kerettanterv az irányadó.

A számítógépes adatrögzítő képzés szakiskolában történő oktatásához mozgásszervi fogyatékos tanulók számára készült speciális kerettanterv alapján készülő konduktív szemléletű helyi tanterv.

A lehetséges képzési kimenet: számítógépes adatrögzítő MF. Kollégiumi elhelyezés előzetes egyeztetés alapján.

Felvételi követelmények:

Az előkészítő 9. E. évfolyamba történő felvétel, átvétel feltételei:

• 8 általános iskolai osztály elvégzése
  • a Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat Mozgásvizsgáló, Gyógypedagógiai Tanácsadó, Korai
  • Fejlesztő, Oktató és Gondozó Tagintézményének érvényes határozata
  • felvételi beszélgetés

Szakiskolánkban, a kétéves, speciális kerettantervvel, illetve programkövetelménnyel rendelkező számítógépes adatrögzítő szakmai képzésbe való csatlakozásra van lehetőség, melynek feltétele az előkészítő második évében, előre meghatározott időpontban történő, eredményes bemeneti kompetenciamérés. Azok a tanulók, akik nem tudnak bekapcsolódni a szakképzésbe, iskolai tanulmányaikat más intézmény készségfejlesztő tagozatán folytathatják.

A szakképzésbe történő felvétel, átvétel feltételei nem értelmi fogyatékos tanulók esetében:

• 8 általános iskolai osztály elvégzése (enyhe értelmi fogyatékos tanulók esetében a 9.E évfolyam elvégzése)
  • egészségügyi alkalmasság, melyet első fokon az iskolaorvos, szükség esetén, másodfokon az
  • Ifjúsági, Pálya és Szakmai Alkalmasságot Vizsgáló Szakrendelés hagy jóvá
  • Fejlesztő, Oktató és Gondozó Tagintézményének érvényes határozata
  • felvételi beszélgetés
  • bemeneti kompetenciák mérése – előre egyeztetett időpontban
    • Kommunikációs, szociális készségek felmérése
    • Választott szakma iránti motiváltság felmérése
    • Mozgássérülés mellett a társuló fogyatékosságok feltérképezése
    • Alapkompetenciák felmérése (logikai gondolkodás, a szakmához tartozó, a tanuló biológiai korának megfelelő szakfogalmak ismerete, a szakma szakmai programja által meghatározott bemeneti alapkompetenciák)
    • Szakmai kompetenciák felmérése (személyes kompetenciák, finommotorika, vizuális érzékelés, taktilis érzékelés, összehasonlítás, csoportosítás, szem-kéz koordináció, a szakma szakmai programja által meghatározott bemeneti szakmai kompetenciák)
    • Info-kommunikációs kompetenciák felmérése (társas kompetenciák, emlékezet, figyelem, az adott szakma szakmai programja által meghatározott bemeneti infokommunikációs kompetenciák)

Felvételt az nyer, aki a tesztlapos felmérés során a legjobbak közé sorolható. Azonos pontszámú eredmény esetében az általános iskolai 8. osztályos bizonyítvány eredményét vesszük figyelembe a döntés meghozatala során.

Szakiskolánk érettségi vizsgára nem készít fel.