Szakmai rendezvény keretében adták át az Anatómiai Tömbben a Semmelweis Egyetem új 3D Központját, amelynek célja, hogy egyre jobban elterjedjenek az új technológia adta lehetőségek a mindennapi kutatásban, az oktatásban, valamint a betegellátásban. A központban jelenleg kilenc nyomtató áll rendelkezésre 3D modellek létrehozására, amelyek akár személyre szabott sebészi döntéstámogató eszközként is alkalmazhatók, vagy sablonként használhatók. Az orvos- és fogorvosképzésben ezzel párhuzamosan szabadon választható tárgyként jelenik meg a digitális medicina.

A megnyitóünnepségen Klinikánk részéről Dr. Palkovics Dániel szakorvos, PhD-hallgató, a 3D Központ fogorvosi részlegének vezetője szólalt fel. Elmondta: a cél, hogy a 3D technológiát az oktatásban, kutatásban, betegellátásban az egyetem hármas pillérére építve alkalmazzák, minden diszciplínának elérhetővé téve, ahol ezt a technológiát használni tudják.

A teljes cikk ide kattintva elérhető