Prof. Gera István ad elő a Jubileumi ünnepségen

10 éves jubileumát ünnepli a Fogorvostudományi Kar (FOK) Oktatási Centruma (OC). A „FOCI” néven ismert épületet 2007 áprilisában adták át, és korszerű oktatási eszközökkel szerelték fel, európai színvonalúra emelve a képzés körülményeit. A centrumban csaknem 100, a hallgatók által használható fogorvosi szék és számos labor működik. A rendezvény előadói az épület 10 éves története mellett a karon lezajlott változásokra is rávilágítottak.

A jubileumi ünnepségen Dr. Gera István, Klinikánk egyetemi tanára, a kar egykori dékánja is beszédet mondott. A kutatással kapcsolatos adatokat ismertette. Kiemelte, a kar több egyetemi és más hazai intézettel áll szoros tudományos együttműködésben. Az OC megnyitását követően jelentősen megugrott a FOK által kiadott tan- és szakkönyvek száma, a most megjelenés alatt álló kötetekkel együtt az összes itt oktatott tárgynak lesz saját tankönyve. Dr. Gera István prezentációjában ismertette még a kar publikációs tevékenységéhez kapcsolódó adatokat, az utánpótlásnevelésben való részvételt (PhD minősítést 14-en szereztek az elmúlt 10 évben, jelenleg 20 aktív résztvevő hallgatója van a Doktori Iskolában a karnak), a tudományos diákköri aktivitást és a FOK kongresszusszervezési tevékenységét.

Teljes cikk