2024. május 28-án H.E Margueritte F. NYAGAHURA ruandai nagykövet, bemutatkozó tájékozodó látogatást tett a Semmelweis Egyetemen. Fogadta Dr. Pop Marcel, a Semmelweis Egyetem Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatója.

Ruanda új nagykövetséget nyitott Budapesten, amely 2024 januárjában kezdte meg működését. Ruanda egy fejlődő ország, amely az utóbbi években nagy hangsúlyt fektet az oktatás, a tudomány és az orvostudomány fejlesztésére, és európai partnereket keres ezen a területeken.

A találkozó során Dr. Pop Marcel bemutatta a Semmelweis Egyetemet, külön hangsúlyt fektetve a Pető András Karra és a konduktív oktatásra, mivel a Nagykövet asszonynak jelentős oktatói háttere van a gyermeknevelés és szociális ügyek terén. Ezen kívül szó esett a lehetséges együttműködési formákról, beleértve a hallgatói csereprogramokat, rövid távú programokat, személyre szabott ajánlatokat és teljes idejű képzéseket.