Guillermo Vázquez Moreno kubai nagykövet ellátogatott a Semmelweis Egyetemre, és megbeszélést folytatott Dr. Pop Marcel Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóval. A találkozón az egyetemi delegáció közelgő kubai látogatásának részleteit egyeztették.
Prof. Merkely Béla rektor kubai tartózkodása alatt meglátogatni tervezi a Kardiológiai Intézetet, a Gyermekkardiológiai Központot és az Havannai Orvostudomány Egyetemet, ahol szándéknyilatkozatot tervez aláírni, majd egy kardiológiai témájú konferencián vesz részt.
A találkozón a kubai nagykövet és Dr. Pop  egyeztették a tervezett látogatás részleteit, mely az akadémiai és tudományos együttműködéseket egyaránt erősíteni hivatott és ezáltal mindkét ország előnyévé válik.

Fotó: Embajada de la República de Cuba en Hungría