2021 szeptember 16-22 között a Semmelweis Egyetem is csatlakozik az Európai Mobilitási Hét kampányhoz, amelynek célja a környezetbarát és fenntartható városi közlekedés népszerűsítése. Szeretnénk felhívni a figyelmet a közlekedés okozta környezeti és egészségi hatásokra. Minden egyetemi polgár tehet valamit az egészsége és a környezete érdekében. Cseréljük le az autót más közlekedési eszközökre!

Miért?

• Egészségesebb életet élhetünk, ha rendszeresen mozgunk.
  • Gyorsabb lehet a közösségi közlekedés, mint az autó.
  • Nem kell a parkolással foglalkozni.
  • Pénzt takaríthatunk meg.
  • Óvjuk a várost.
  • Csökken a zaj- és légszennyezés.
  • A gyaloglás és a kerékpározás javítja a mentális egészséget.
  • Nyugodtabb az utazás autó nélkül.

Csatlakozz Te is a programunkhoz, töltsd ki a kérdőívet! Oszd meg velünk a tapasztalataidat! Ezen a héten próbáld ki milyen, ha otthon hagyod az autót. Tedd ezt a későbbiekben is! Legyen jobb a város levegője! Legyünk egészségesebbek!

A kérdőívet itt találod: https://forms.gle/3qaoFSUHrbd2yvHt8

A tájékoztató az alábbi linken megtekinthető: „Fenntartható közlekedés a biztonság és egészség jegyében”

Jó utazást!

Tisztelettel: