Semmelweis Hőse díjat adott át a központi szervezeti egységek COVID-elleni küzdelemben részt vevő munkatársainak dr. Merkely Béla rektor és dr. Pavlik Lívia kancellár a Nagyvárad téri Elméleti Tömbben rendezett ünnepségen. Az elismerést mintegy 35 támogató feladatokat végző szervezeti egység több mint 400 munkatársának ítélték oda.

A Semmelweis Egyetem munkatársai az elmúlt másfél évben bebizonyították, hogy együtt bármire képesek és összefogással semmi sem lehetetlen – hangsúlyozta beszédében dr. Merkely Béla. A rektor emlékeztetett arra, hogy a koronavírus-járvány elleni harc és a nagyszámú fertőzött gyógyítása érdekében az egyetem teljes betegellátását át kellett alakítani, ez az időszak pedig az orvosok és szakdolgozók mellett számos további terület munkatársaitól is példaértékű helytállást igényelt.

Ezen 400 munkatárs közé tartozik Varga Adrienn a Létesítményfejlesztési és Üzemeltetési Igazgatóság munkatársa, akinek ez úton szeretnénk a teljes igazgatóságunk nevében gratulálni.

Tisztelettel,
Farkas Gábor