1. Pályázati felhívás

Kérjük Önöket, hogy a teljes pályázati felhívást olvassák el. 

PÁLYÁZATI KIÍRÁS

2. Fogadó intézmény és célország kiválasztása

A mobilitás célintézménye egy olyan külföldi felsőoktatási intézmény kell, hogy legyen, amely:

  • A Times Higher Education vagy a Quacquarelli Symonds nemzetközi, 2024-es vagy 2025-ös felsőoktatási rangsorokban az első 250 helyen szerepel, és
  • A Semmelweis Egyetemmel intézményközi megállapodással rendelkezik (kivéve a doktori képzésben részt vevő hallgatók mobilitását).

 

3. Mobilitási tevékenység

Időtartam:
A kiválósági ösztöndíjprogram keretében a hallgatók minimum 1 hónap, maximum 6 hónap támogatásra pályázhatnak. A mobilitásnak legkésőbb 2026. augusztus 31-ig le kell zárulnia.

Egy hallgató több mobilitási programban is részt vehet (nem párhuzamosan), azonban egy képzési cikluson belül a mobilitással eltölthető összes időszak nem haladhatja meg a 12 hónapot.

Vegyes mobilitás lehetősége:
A kiválósági ösztöndíjprogram lehetőséget biztosít vegyes mobilitásra, amely során a tanulmányok egy része online / virtuálisan, míg a másik része fizikai jelenléttel valósul meg. Fontos, hogy a vegyes mobilitásnak kötelező eleme a fizikai komponens – a kizárólag virtuálisan végzett tanulmányok nem minősülnek vegyes mobilitásnak.

Tanulmányi követelmény:
Minden külföldi tanulmányi időszaknak szervesen illeszkednie kell a hallgató tanulmányi programjába, és hozzá kell járulnia az oklevélszerzéshez bármely tanulmányi ciklus keretében.

 

4. Kik pályázhatnak a kiválósági ösztöndíjprogramra?

Pályázatot nyújthatnak be azon Semmelweis Egyetemen tanuló hallgatók, akikre az alábbiak mindegyike egyidejűleg fennáll:

  • mester- és doktori képzésen 1, osztatlan képzésen legalább 7 lezárt félévvel rendelkezik a pályázat benyújtásakor,
  • a pályázat benyújtásakor aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkeznek,
  • nyilatkoznak arról, hogy a megpályázott időszakban aktív hallgatói jogviszonyban lesznek az Egyetemmel, azaz hallgatói jogviszonyukat nem szüneteltetik,
  • magyar állampolgárok, vagy Magyarország területén menekültként, menedékesként, befogadottként, bevándoroltként, letelepedettként élnek, vagy törvény alapján rendelkeznek a szabad mozgás és tartózkodás jogával,
  • angolul vagy a célország nyelvén legalább középfokú nyelvismerettel rendelkeznek,
  • tanulmányi, tudományos, közéleti tevékenységük kimagasló.

 

5. Megpályázható támogatás

A jelen pályázat alapján elnyerhető ösztöndíj összege az ösztöndíjas időszak hosszától, típusától, illetve a fogadó országtól függ. A támogatás a ténylegesen felmerülő költségeket nem feltétlenül fedezi!

Résztvevő ORSZÁGOK LISTÁJA, támogatás mértéke

A kiválósági ösztöndíj programban a hallgatók az alábbi támogatásokat igényelhetik:

  • Ösztöndíj (a fizikai mobilitás idejére kötelezően biztosítandó)
  • Tandíj támogatása (a ténylegesen felmerült költségek alapján)
  • Utazási támogatás (a ténylegesen felmerült költségek alapján)
  • Lakhatási támogatás (a ténylegesen felmerült költségek alapján)

A tandíj, utazási és lakhatási támogatásoknak nincs felső korlátja, azonban egy kiválósági ösztöndíjas hallgató legfeljebb 10.000.000 forint támogatásra pályázhat a fenti támogatási tételek összegére vonatkozóan.

A tandíj, lakhatási és utazási támogatások elszámolása a ténylegesen felmerült költségek alapján történik, ezért az ösztöndíjasnak a számára kifizetett támogatással tételesen el kell számolnia.

Az utazási támogatás keretében kizárólag egy menettérti utazás költségei támogathatók, amely a küldő intézmény székhelye vagy a kiutazó lakóhelye / tartózkodási helye, valamint a fogadó intézmény városa között valósul meg.

 

6. Jelentkezés

A pályázati jelentkezés email-en történik (pannonia@semmelweis.hu )

Az emailnek tartalmaznia kell az alábbi adatokat:

  1. pályázó neve:
  2. Neptun kódja:
  3. kar, évfolyam:
  4. fogadó intézmény neve:
  5. fogadó intézmény címe (ország, város):
  6. Ranking helyezés (Ranking, év):

Az alábbi dokumentumokat szükséges csatolni az emailhez:

  • aláírt ajánlólevél:
    • a pályázó oktatójától vagy kutatási témavezetőjétől, amely igazolja a pályázatban foglalt célok és tevékenységek relevanciáját és megvalósíthatóságát.
  • aláírt motivációs levél
    • tartalmazza a támogatási kérelem részleteit, az ösztöndíj felhasználásának célját, valamint a kért támogatások mértékét.
  • szakmai önéletrajz
  • hallgatói jogviszony igazolás
  • nyilatkozat, hogy a kiutazás alatt aktív hallgatói jogviszonnyal fog rendelkezni

NYILATKOZAT MINTA

  • igazolás, hogy a hallgató itthoni előmenetelébe beszámításra kerül a végzett tevékenység
  • tanulmányi, tudományos, közéleti tevékenységekről igazolások (ld. igazolások listája).

IGAZOLÁSOK LISTÁJA

Határidő:

A pályázati jelentkezés folyamatosan benyújtható forráskimerülésig, azonban javasolt a mobilitás tervezett megkezdése előtt legalább 2 hónappal benyújtani a pályázatot, hogy a szükséges adminisztrációs lépéseket meg tudjuk tenni a mobilitás megvalósulásáig.

 

7. Hiánypótlás

Hiánypótlásra egy alkalommal kerülhet sor, amelyet a pályázat leadásától számított két munkanapon belül kell a Mobilitási Irodának megküldeni elektronikus úton. A pályázat ellenőrzésénél a koordinátor elektronikus úton külön felhívja a figyelmet a hiányzó dokumentumokra. Amennyiben a pályázó a hiánypótlás során a hibát nem, vagy nem megfelelően vagy határidőn túl javítja ki, pályázata további érdemi elbírálás nélkül elutasításra kerül.

 

8. A pályázatok bírálata, a pályázók értesítése, a fellebbezés

A mobilitási programra benyújtott pályázatok a benyújtást követően 15 munkanapon belül elbírálásra kerülnek.

A pályázókat a bírálat eredményéről a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága, Nemzetközi Mobilitási Iroda (NMI) írásban (akár elektronikus úton) értesíti.

A pályázó a döntés ellen a pályázati döntésről szóló értesítés kézhezvételét követő három munkanapon belül írásban kifogással élhet, amelyet az Nemzetközi Mobilitási Irodán keresztül a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának nyújthat be személyesen, vagy elektronikus úton. A kifogásnak tartalmaznia kell a kifogással érintett pályázat azonosításához szükséges adatokat, valamint a kifogásolt intézkedést.

 Ezt követően a hallgatói mobilitási program leszervezése önállóan történik.

Amennyiben a nyertes pályázó nem kívánja igénybe venni a számára megítélt támogatást, vagy a sikeres pályázat ellenére nem kíván a programban részt venni, köteles erről a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságát haladéktalanul írásban értesíteni! E hallgató vonatkozásában a pályázati döntés érvényét veszti.