A napokban különleges vendégeket köszönthettünk a Semmelweis Egyetem Digitális Egészségtudományi Intézetében. A Semmelweis Egyetem Bókay János Többcélú Szakképző Intézményének 9. osztályos diákjai látogattak el hozzánk két kísérőtanárukkal, Bartoss Ágnessel és Howle Zitával, hogy közelebbről is megismerkedjenek az egyetemi élettel és a jövő egészségügyi trendjeivel.
A tartalmas, kétórás program egy hivatalos köszöntővel vette kezdetét. Elsőként Nagy-Kutasi Andrea tartott átfogó előadást, amelyben bemutatta az egyetem karait, a választható képzéseket, valamint beszélt névadónkról, Semmelweis Ignácról és a folyamatosan fejlődő digitális egészségügyi szakról is.
Az elméleti bevezetőt izgalmas körbevezetés követte: Mészáros Evelin és Vincze Sára kalauzolták el a diákokat a Nagyvárad Téri Elméleti Tömbben (NET). A fiatalok felmehettek az épület 22. emeletére, ahonnan páratlan kilátás nyílik a városra, emellett megtekintették a hallgatói közösségi élet központját, a Diákközpontot, valamint a híres „zöld előadót”, vagyis a Selye János Termet is.
Egy rövid szünetet követően a diákok két csoportban, interaktív foglalkozásokon vettek részt:
- Az egyik csoport Dr. Tóth Zoltán előadását hallgathatta meg a mesterséges intelligencia egészségügyi szerepéről, majd a szerzett ismeretekről egy gyors teszt formájában adhattak számot a tanulók.
- A másik csoport ezalatt az intézet két hallgatójával mérhette össze a tudását egy kifejezetten egészségügyi kifejezésekre épülő Tabu játékban.
A diákok mindkét helyszínen rendkívül ügyesen és lelkesen játszottak. A látogatás zárásaként Dr. Palicz Tamás búcsúztatta a megjelenteket, aki útravalóul arra bátorította a kilencedikeseket, hogy tanulmányaik befejezése után bátran válasszák a Semmelweis Egyetem képzéseit a továbbtanuláshoz.
Köszönjük a látogatást, és bízunk benne, hogy a jövőben hallgatóink között köszönthetjük a mostani diákokat!


