Anatómia modul (4 gyakorlat + vizsga)
Gyakorlatok az Anatómiai Intézetben (2015 ősze):
- Az E és F csoportoknak az 1-2-3-4. hét péntek 13.10-14.40 ill. az utolsó gyakorlatuk a 10. hét keddjén (!) 8-9.30 között.
- A G és H csoportoknak a 2., 4., 6., 8. és 9. hét keddjén reggel 8-9.30 között.
Az 5 alkalom közül minden csoportnak 4-szer van óra. A csoportbontást és a rotációs csoportbeosztást itt, az Anatómiai Intézet honlapján találják.
2015. szept. 11-én, pénteken az E-F csoportok jönnek órára. Az 1. héten kimaradó csoport (azaz most nem kell megjelenniük, csak a 2. héten) az E1 csoport (Neptun jelentkezés szerint).
Az első gyakorlatok programja: mindenütt rövid bevezetés (Orvosi képalkotó eljárások módszerei – Rtg, CT, MRI, kontrasztanyagos vizsgálatok – anatómiai tájékozódás alapjai a 2D km-i, hm-i felvételeken), majd ezt követően a témának megfelelő gyakorlat.
|
Bevezető (Dr. Csillag András, pdf)
Részvizsga (számítógépes vizsga; képletbeazonosítás keresztmetszeti és radiológiai /pl. CT, MR/ ábrákon). A számítógépes vizsgát, javító- és utóvizsgát egyaránt a tárgyfelelős intézet (Biofizikai és Sugárbiológiai Intézet) szervezi.
Vizsgakövetelmények: kollokvium (anatómia és biofizika részvizsgák alapján együttes %-os teljesítmény szerint, elégséges feltétele: mindkét részvizsga külön-külön is legalább 50%-os eredményű). A sikeres vizsgát javítani szándékozókat a Tanulmányi- és Vizsgaszabályzat értelmében tájékoztatnunk kell, hogy a javítóvizsgán rontani is lehet. A részvizsgák számát nem korlátozzuk. A részvizsgára való jelentkezést a Biofizikai és Sugárbiológiai Intézet szabályozza.
A foglalkozások legalább 75%-án kötelező a jelenlét. A gyakorlatok több, mint 25 %-áról való hiányzás (bármilyen okból) a félév végi aláírás megtagadását vonja maga után.
Ajánlott irodalom:
– elektronikus tananyag a Tudásbázisban (Neptun-kóddal belépve az ÁOK 7. szemeszter kötelező tárgyai között az „Orvosi képalkotó eljárások” tantárgycím alatt. A védett anyagokhoz szükséges jelszót a gyakorlatokon közöljük).
– Csillag A.: Anatomy of the Living Human – Atlas of Medical Imaging (Könemann, 1999)