Közönség előtt beszélni, megnyilvánulni komoly kihívás és sokak félelme – miközben közönség előtt jól beszélni hatalmas sikerélmény és rendkívül jó emlék lehet. A kettő között pedig sokszor pusztán néhány eszköz és gondolatmenet alkalmazása a különbség. A jól megírt szöveg mellett egy megfogó nyilvános beszéd az, amellyel leginkább lehet emberekre hatni – éppen ezért ezen technika ismerete (akár csak felszínesen is) komoly előny bárki számára.
Műhelyünk célja, hogy betekintést nyerj a beszéd- vagy előadásszerkesztés és -tartás alapjaiba, elsősorban az egyik leggyakoribb kategória, a közepesen hosszú, 10-20 perces előadások világában. Az alkalmak során nem csak az átfogó elméletet és praktikus tippeket, trükköket szeretnénk átadni, hanem gyakorlatban is visszajelzést adni bármely résztvevőnek, hiszen abból tanulhatsz a legtöbbet saját előadói készségedre vonatkozóan.
A nyilvános beszéd műhelyen az alábbi kérdéseket járjuk körbe:
- Milyen a jó előadói mindset, hogyan hangolódj rá és készülj fel egy beszédre?
- Milyen elvek mentén érdemes megszerkeszteni egy beszédet, és mit tegyél, ha akár csak perceid vannak az összeállítására?
- Mit érdemes tudnod az előadói megjelenésről? Mire figyelj beszéd közben a testeddel, beszédeddel, gesztusaiddal kapcsolatban?
- Hogyan kezelj adott előadói helyzeteket és miként kerüld el a lehetséges buktatókat?
A műhely alapvető jellemzői:
- A műhely körülbelül három órás, általában két szünettel.
-
A képzés minimum 5 fő jelentkezés esetén indul. Maximum 20 fő jelentkezését tudjuk fogadni.
- Eszközt nem kell magaddal hoznod, azonban érdemes átgondolnod, van-e célzott kérdésd a témával kapcsolatban. Ha van, mindenképp tedd fel, ezáltal másoknak is segítesz a részletek tisztázásában.
- A műhelyre hallgatói jogviszonnyal rendelkező semmelweises hallgatóként jelentkezhetsz.
- A műhely ingyenes.
A jelentkezés lezárult.