Szombat reggel hazaindult a Krok za Krokiem lengyel testvériskola diákjainak és kísérőinek csapata. Hat nagyon szép, tartalmas napot töltöttünk együtt.

Röviden a megvalósult programokról:

Hétfőn este érkeztek nyolc diákkal, tíz kísérővel.

A villányi úti kollégiumban szállásoltuk el őket. A lengyel diákokat a mi diákjainkkal közösen, kísérőket nevelőket külön szobákban.

(Külön köszönet minden diákunknak, munkatársunknak a türelmükért, segítségükért)

Kedd délelőtt rövid városnézésen vettek részt, délután részt vettek az evezés szakkör foglalkozásán a soroksári MEC telepen, ahol a kimerítő evezés után rétest uzsonnáztunk.

(Külön köszönet Benkő Móni Klárának a felajánlott rétesért, nagyon finom volt.)

Szerdán, 11 órára várta csapatunkat Dunai Mónika országgyűlési képviselő asszony, Európai ügyek bizottságának tagja, aki körbevezetett, bemutatta az Országházát.

Közös ebéd után a Szent István Bazilikában tettünk látogatást. A lengyel és magyar diákok aktív (ministrálás) közreműködésével kétnyelvű szentmisén vettünk részt.

Csütörtökön délelőtt szabad programjuk volt lengyelországi barátainknak (aktív pihenéssel töltöttek a Villányi úti iskola épületében).
Délután bekapcsolódva az iskolai programba, „Tiéd a színpad”, kis lengyel-magyar zenés műsorral léptek színpadra.

(Külön köszönet a programot szervező kollégáknak.)

Este közös bográcsvacsorát készítettünk.
Péntek délelőtt a lengyel nagykövettel találkoztunk a Lengyel kultúra házában.

Délután magyar diákjaink hazautaztak, lengyel barátaink a városban tettek sétát.

Szívből jövő köszönetemet fejezem ki Kijátz Edinának önzetlen segítségéért!
Vadász Zsuzsannának a színvonalas oklevelek készítésért!
Domokos Zsolt