A Korányi Frigyes Szakkollégium idén is meghirdeti felvételijét a 2024/25-ös tanév őszi szemeszterére szakkollégista tagságra a Semmelweis Egyetem hallgatói számára.

A felvételi tábor időpontja: 2024. augusztus 29-30.

Helyszín: Korányi Frigyes Szakkollégium – 1074 Budapest, Hársfa utca 59/b., illetve közös leutazás után Balatonkenese

Várható költség: 13000 Ft/fő

Jelentkezési határidő: 2024. augusztus 26 23:59.

A jelentkezés menete:

Felvételi jelentkezésed küldd el a habil.harsfa@gmail.com címre, melynek tárgya a következő legyen: hársfafelvételi2024nyár
Az alábbi dokumentumokat csatold a leveledhez:

1. Fényképes amerikai típusú önéletrajz
  2. Igazolás C típusú, B2 szintű nyelvvizsgáról
  3. Tanulmányi eredmény igazolása
    • Ha elsőéves leszel, az érettségi bizonyítvány másolata
    • Ha már aktív hallgató vagy, leckekönyvkivonat a 2023/2024-es tanév második szemeszteréről a minimum 4,0 súlyozatlan tanulmányi átlag igazolására
  4. Amennyiben legalább harmadéves vagy, TDK tevékenység igazolása
  5. Egy esszé, melynek
    • címe: „Álmaim a közeljövőről”
      • Egy kis segítség: Mik az álmaid, mit vársz az elkövetkező egyetemi éveidtől? Mik a céljaid? Hogyan nézne ki ez az időszak, ha minden tökéletesen alakulna? Hol kapna ebben helyet a kollégium? Mit várnál a Hársfától és mit tudnál te beleadni? Legyél őszinte, nincs kifejezetten jó és rossz megoldás!
    • formai követelményei:
      • szóközökkel együtt max. 3200 karakter
      • betűtípus, méret: Times New Roman, 12
      • 1-es sorköz, normál margók
      • a file neve: felveteli_essze_vezeteknev_keresztnev
      • formátuma: PDF
  6. Készíts magadról egy 3 perces prezentációt, amellyel a felvételi napján bemutatkozhatsz!

Amennyiben megkaptuk a jelentkezésedet, e-mailben visszajelzünk.
Csak a határidőig hiánytalanul beérkezett pályázatokat áll módunkban elfogadni!

Abban az esetben is szívesen várunk, ha nem szeretnél beköltözni, és inkább külsős tagságra pályáznál.

A program előreláthatóan aug. 29 8:30-kor kezdődik és aug. 30 délutánig fog tartani, a döntésről aug 31 estig tájékoztatunk.

Kérdés esetén keress minket bátran a fenti e-mail címen! Ha jelentkezés előtt szeretnél többet megtudni rólunk, látogasd meg honlapunkat, Facebook– és Instagram oldalunkat!

Szeretettel várunk!

Üdvözlettel: