A Semmelweis Egyetem Sportösztöndíjban (továbbiakban Csík Ösztöndíj) a kiemelkedő sporttevékenységet végző, valamint a sporttevékenységet szervező hallgató részesülhet. Az ösztöndíjban azok a hallgatók részesülhetnek, akik az aktuális ösztöndíj kiírásban meghatározott esetleges tanulmányi követelményeken túl rendszeresen részt vállalnak az Egyetem sportéletében, népszerűsítésében. Az ösztöndíjak odaítélése pályázat alapján történik. A pályázatokat az oktatási rektorhelyettes írja ki.

1. 1. A pályázat benyújtásának feltételei
  • aktív hallgatói jogviszony
  • a kötelező kreditpontok megszerzése a legutolsó 2 aktív szemeszterben
  • a kitöltött pályázati adatlapot, („A” élsportolói kategória, vagy „B” sportszervezői kategória)
  • pályázó a „Jó tanuló – Jó sportoló” és a „Dr. Szívós István Sportolói Ösztöndíj” pályázatokkal egyidejűleg sportolói pályázatot nem nyújthat be
  1. Az ösztöndíjra azok a hallgatók pályázhatnak, akik
  2. a) élsportolói kategóriában

azon olimpiai spotágakban versenyzők, akik sportáguk legmagasabb osztályában szerepelnek, (kosárlabda: NBI/A; röplabda: Extra liga; kézilabda: NBI; labdarúgás: NBI; atlétika: válogatott; tenisz: NBI; asztalitenisz: NBI; jégkorong: NBI; cselgáncs: OBI; sakk: NBI, tollaslabda: NBI; futsal: NBI stb.) illetve egyéni sportág esetében világversenyeken, vagy korosztályos válogatottban versenyeznek, vagy az adott sportág Országos Bajnokságán 1-3 helyezést értek el,

1. b) sportszervezési kategóriában azok, akik önkéntes munkával részt vesznek az egyetemi hallgatók számára meghirdetett sportélet, sportolási lehetőségek szervezésében, együttműködve az egyetem valamely szervezeti egységével.
  2. Az ösztöndíj legfeljebb egy tanévre szól,

élsportolói kategóriában legfeljebb 120 ezer forint/hó,

sportszervezési kategóriában legfeljebb 45 ezer forint/hó.

1. A pályázat benyújtása és elbírálása

A pályázat a Neptu rendszerben nyújtható be 2023. december 4-én 15.00-ig

A pályázati elbírálás előkészítése az általános rektorhelyettes által vezetett és a Testnevelési és Sportközpont bevonásával felállított 5 fős bizottság értékelése alapján történik az alábbi kritériumok szerint:

1. A pályázati eredmény közzététele

A pályázati eredmény a benyújtási határidőtől számított 15. napon kerül nyilvánosságra a Testnevelési és Sportközpont illetve az Egyetem honlapján

pályázati űrlap élsportolói kategória

pályázati űrlap sportszervezési kategória