A Semmelweis Egyetem felvételt hirdet ösztöndíjas és önköltséges tanulmányokra, illetve a doktori programban egyéni fokozatszerzőként történő részvételre 2023. február 1-től:

• Elméleti és Transzlációs orvostudományok Doktori Iskolában
  • Rácz Károly Klinikai orvostudományok Doktori Iskolában
  • Gyógyszertudományok Doktori Iskolában
  • Mentális egészségtudományok Doktori Iskolában
  • Szentágothai János Idegtudományi Doktori Iskolában
  • Molekuláris orvostudományok Doktori Iskolában
  • Patológiai tudományok Doktori Iskolában
  • Egészségtudományi Doktori Iskolában

A Felvételi eljárási díj 9000 Ft, melynek befizetése átutalással történik, díjbejérő alapján.
A Felvételi eljárási díjjal kapcsolatban kérem, hogy küldje el Márczis Anitának (marczis.anita@semmelweis.hu) és Baracsi Mónikának (baracsi.monika@semmelweis.hu) a következő adatokat: név, cím, személyigazolvány szám, telefonszám, email cím, vagy cég esetén: cégnév, székhely, adószám, telefonszám.

A  pályázatokat a  jelentkezési dokumentumokkal online felületen lehet benyújtani 2022. november 22. és  2022. december 15. között.

Az online felület linkje:http://phdapplicant.semmelweis.hu

A felvételi beszélgetésekre várhatóan 2023. január közepéig  kerül sor.

Az egyéni fokozatszerzők a doktori programot akkor tudják megkezdeni, ha a felvételi elbeszélgetést követően, 2023. január végén vagy február elején sikeres komplex vizsgát is tesznek.

A komplex vizsga elméleti része egy főtárgyból és egy melléktárgyból áll, a gyakorlati része a kutatás rövid bemutatása.
A komplex vizsgára vonatkozó további információk a tudományági doktori iskolák titkárságán érhetők el.

Budapest, 2022. november 21.
Dr. Benyó Zoltán
egyetemi tanár