Az egyetemek között fennálló csereegyezmények alapján az alábbi pályázati lehetőségek kerülnek meghirdetésre 2013-ban

a)       Oktatók, kutatók és hallgatók pályázhatnak a következő egyetemekre:

EGYETEM

KONTINGENS

KAR

• BENYÚJTANDÓ NYOMTATVÁNYOK

EGYÉB TUDNIVALÓK

Comenius Egyetem,

Jessenius Orvosi Kar

(Martin, Szlovákia)

8 hét oktatócsere

10 hét hallgatócsere

(max: 4 hét/fő)

ÁOK – FOK

• „Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra hallgatók részére”
  • „Application Form for Students”
  • oktatók esetén: “Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra”

Iuliu Hatieganu Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem

(Kolozsvár, Románia)

8 hét oktatócsere

10 hét hallgatócsere

(max: 4 hét/fő)

ÁOK – FOK – GYTK

• „Application Form for Students”

b)       Oktatók, kutatók pályázhatnak a következő egyetemekre:

Bécsi Orvostudományi Egyetem

3 x 5 nap

Bécsi Egyetem

3 x 5 nap

GYTK

Innsbrucki Orvostudományi Egyetem

2 x 5 nap oktatócsere

2 x 4 hét Ph.D. hallgatócsere

• fogadónyilatkozat

a pályázat elnyerése esetén E101 nyomtatvány kitöltése szükséges (+továbbítás OEP-hez)

Albert-Ludwigs Egyetem (Freiburg, Németország)

összesen 20 hét

(2-4 hét/fő)

Ruprecht-Karls Egyetem

(Heidelberg, Németország)

összesen 5 hét

(1 x 3 hét/fő + 1 x 2 hét/fő)

Padovai Egyetem (Olaszország)

2 x 2 hét

ÁOK –GYTK – FOK

• “Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra”

(javasolt tájékozódni az egyetem honlapján (www.unipd.it) van-e olyan intézet/klinika (konkrét szakterület), melyre szeretne pályázni)

Pármai Egyetem (Olaszország)

2 x 2 hét + 1 x 1 hét

ÁOK – GYTK – FOK

• “Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra”

(javasolt tájékozódni az egyetem honlapján (www.unipr.it) van-e olyan intézet/klinika (konkrét szakterület), melyre szeretne pályázni)

a pályázat elnyerése esetén APEH-től illetőségigazolás beszerzése szükséges, mely igazolja, hogy a kiutazó magyar illetőségű a két ország közötti kettős adóztatás elkerülésére aláírt egyezmény értelmében.

Trieszti Egyetem (Olaszország)

2 x 2 hét

• “Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra”

(javasolt tájékozdóni az egyetem honlapján (www.units.it) van-e olyan intézet/klinika (konkrét szakterület), melyre szeretne pályázni)

Megjegyzés: az utóbbi években a Trieszti Egyetem anyagi okokra hivatkozva csak 1 hét/fő időtartamra tudott tanulmányutasokat fogadni

c)       Fiatal diplomás munkatársak (ÁOK – FOK) pályázhatnak tudományos munka végzése céljából klinikai szakterületen a következő egyetemre:

Albert-Ludwigs Egyetem

(Freiburg, Németország)

2 x 3 hónap

• „Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra Freiburg – 3 hó”

a kinntartózkodás alatt a Freiburgi Egyetem ösztöndíjat és szállást biztosít

A tartózkodási költségeket a fogadó fél, az utazás számlákkal igazolt költségét a küldő egyetem fedezi.

Felhívom a figyelmet arra, hogy a kiutazás megvalósulása a partneregyetem fogadókészségének függvénye.

– Semmelweis Egyetemmel munkáltatói jogviszonyban lévő, egyetemi klinikákon, intézetekben foglalkoztatott rezidensek, központi gyakornokok pályázatához az intézet-/klinikavezető, a grémiumelnök és a dékán támogatása  szükséges.  A grémiumelnöktől olyan igazolást kell kérni, amely szerint a pályázat elnyerése esetén a tanulmányút idejét mely törzsképzés során mely gyakorlatba lehet beszámítani.   A dékán  ennek alapján engedélyt ad arra, hogy a tanulmányút ideje a törzsképzési időbe beszámítható.

– Ph.D. ösztöndíjas hallgatók pályázatához a témavezető aláírása is  szükséges.

– Tanszékvezetők pályázatához a dékán hozzájárulása szükséges.

A fent megjelölt pályázati adatlapot  kitöltve és aláírva az ott megjelölt mellékletekkel ellátva   kérjük beadni.

A pályázatokat a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságán  kell leadni  vagy körpostán beküldeni  (címünk: Üllői út 26. II. em 202 szoba). Felhívom a pályázók szíves figyelmét, hogy 2012. december 27 és  2013. január 04  között irodánk zárva tart.

Beadási határidő :  2013. január 31.

– Nyári gyakorlatok esetén, a határidő 2013. április 15. A jelentkezéshez beadandó a magyar nyelvű pályázati adatlap hallgatók részére a szaktárgy tanszékvezető javaslatával, ill. az angol nyelvű jelentkezési lap (Application Form for Students), melyet a pályázat elnyerése  esetén a külföldi intézménynek küldünk meg elfogadásra.

A  felhívás és a  pályázati adatlapok  kutatók ill. oktatók számára („Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra” és „Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra Freiburg – 3 hó”), a pályázati adatlap hallgatók számára („Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra hallgatók részére”) valamint az angol nyelvű nyomtatvány hallgatók részére („Application Form for Students”) letölthetők a Semmelweis Egyetem honlapjáról a következő címen: https://semmelweis.hu/nki/palyazatok/