A Semmelweis Egyetem legrangosabb díjával tüntették ki Klinikánk professor emeritusát, Dr. Gera Istvánt. Az ünnepséget a Semmelweis Egyetem Rektori Épületében, a Semmelweis Szalonban tartották.

Dr. Merkely Béla rektor úr köszöntőjét követően került sor a Pro Universitate Életműdíj átadásra, majd az ünnepelt mondott beszédet, amelyben életpályáját, szakmai életének különböző részeit, illetve személyes sikereit is bemutatta. Az ünnepség Gyémánt László festőművész alkotásának leleplezésével zárult, aki az egyetem felkérésére elkészítette Prof. Dr. Gera István portréját.

Ezúton is gratulálunk professzor úrnak a kitüntetéshez és köszönjük, hogy munkájával hozzájárult az Egyetem fejlődéséhez az oktatás, kutatás, valamint a betegellátás területén egyaránt.