A Semmelweis Egyetem vezetése elkötelezett a 2016-ban elindított és fokozatosan kiterjesztett egyetemi életpályamodellek folytatása iránt, a vezetői költségvetés meghatározásakor az idei évben is kiemelt prioritást élvez az ehhez szükséges forrás megteremtése. Mind az oktatás-kutatás, mind a betegellátás terén stratégiai cél a munkaerő megtartása és megbecsülése, melynek fontos eszköze az életpályamodellek fenntartása, bővítése. A Semmelweis Egyetem az idén ebből a célból mintegy 2,6 milliárd forintot, a tavalyinál közel félmilliárd forinttal nagyobb összeget különít el.

A Szenátus 2020. január 30-án hozott 21/2020. (I. 30.) számú határozatával döntött a humánerőforrásmegtartási és -fejlesztési intézkedések folytatásáról, melynek részletei az alábbi tájékoztatóban olvashatók.