A Semmelweis Egyetem Szenátusának 134/2015. (XI. 26.) sz. határozatával elfogadott, az Egyetemi kitüntetések, díjak adományozásáról, valamint az állami kitüntetések felterjesztési eljárásáról szóló szabályzat alapján Egyetemünk dolgozói 2017. évben is részesíthetőek az alábbi egyetemi szintű kitüntetésekben:

• Pro Universitate Díj,
  • Pro Universitate Díj ezüst fokozat,
  • a Semmelweis Egyetem Kiváló Oktatója,
  • a Semmelweis Egyetem Kiváló Dolgozója,
  • a Semmelweis Egyetem Kiváló Szakdolgozója,
  • Rektori Dicséret,
  • Kancellári Dicséret,
  • Dékáni Dicséret,
  • az Egyetem címerével díszített arany pecsétgyűrű,
  • Kiváló Tudományos Diákköri Nevelő Kitüntetés.

A kitüntetések a tartósan végzett jó munka, valamint kiemelkedő teljesítmény elismerésére szolgálnak. Az egyes kitüntetésekre vonatkozó információk és eljárásrend elérhetők az Emberierőforrás-gazdálkodási Főigazgatóság honlapján.

A kitüntetésre szóló felterjesztést a honlapról letölthető űrlapokon keresztül kell megtenni. A szervezeti egység vezetőjének – amennyiben az adott szervezeti egységben intézeti tanács működik – a felterjesztést megelőzően az intézeti tanáccsal véleményeztetni kell a javaslatot.

A 2017. évi egyetemi kitüntetési javaslatokat – szakmai indokolást is feltüntetve – legkésőbb 2016. november 2. 16:00 óráig kell eljuttatni a kituntetes.human@semmelweis-univ.hu e-mailcímre.

A 2018. évi állami és miniszteri kitüntetésekre vonatkozó felterjesztések határidejéről, eljárásrendjéről később adunk tájékoztatást.