A szakképzési intézményrendszer átfogó fejlesztése

• Projekt azonosító száma: VEKOP-8.6.3-16-2017-00005
  • Támogatás összege: 270 000 000 Ft
  • Támogatás intenzitása: 100%
  • Projekt megvalósításának kezdete: 2018.01.01.
  • Projekt fizikai befejezése: 2019.12.31.
  • Konzorcium vezetője: Semmelweis Egyetem a Budapesti Vendéglátóipari és Humán Szakképzési Centrum jogutódlás nyomán
  • Konzorciumi tagok: Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum és Budapesti Komplex Szakképzési Centrum
A Projekt rövid bemutatása

Projekt elsődleges célja volt a végzettség nélküli iskolaelhagyás és lemorzsolódás csökkentése, a szakképző iskolák kulcskompetenciáinak megerősítése, az alapkészségek fejlesztésére alkalmas eszközrendszer bővítése, a szakképzés eredményesebbé tétele és ez által a köznevelési rendszer méltányosságának, valamit a gazdaság versenyképességének növelése. A projektben vállalt feladatok, tevékenységek sikeresen megvalósultak. A tanulócsoportokban résztvevő tanulók száma 287 fő, míg a tanulócsoportok száma 70 db volt. A tanulmányi eredmények javulása a tanulócsoportok esetében 141 fő esetében megvalósult. Tanulmányi eredmény javulás 0,5 érték alatt 75 fő estében volt kimutatható. Míg a társas kompetencia javulás 71 fő esetében nagy mértékben javult. A középfokú végzettség nélküli tanulói jogviszony megszűnési számának csökkenése az adott évfolyamon belépők számához viszonyítva 9,66% alakult. A kompetenciaalapú képzésekhez készített tananyagok alkalmazását célzó képzéseken résztvevő szakemberek száma vállaltak szerint 97 fő volt, míg képzéseken résztvevő szakemberek száma a vállatak szerint 88 fővel volt, ezzel ellentétben  316 fő vett részt. Digitális közösségi alkotóműhely került kialakításra. Ez utóbbi keretében többek között a digitális infrastruktúra fejlődött. A pályázat színvonalas, minőségi lebonyolítását mindvégig minőségbiztosítás és monitoring támogatta. A projekt tapasztalatainak összefoglalásaként zárótanulmány készült.

A projekt keretében létrehozott szakmai dokumentumok: