1. Pályázati felhívás

Kérjük Önöket, hogy a teljes pályázati felhívást olvassák el. 

PÁLYÁZATI KIÍRÁS

2. Mobilitási tevékenység

Időtartam:
A rövid távú tanulmányi program keretében kiutazó hallgatók min. 2 napot max. 30 napot tölthetnek el egyetemen/kórházban vagy egyéb egészségügyi intézményben.

A mobilitásnak legkésőbb 2026. augusztus 31-ig le kell zárulnia.

Egy hallgató több mobilitási programban is részt vehet (nem párhuzamosan), azonban egy képzési cikluson belül a mobilitással eltölthető összes időszak nem haladhatja meg a 12 hónapot.

Tanulmányi követelmény:
Minden külföldi tanulmányi időszaknak szervesen illeszkednie kell a hallgató tanulmányi programjába, és hozzá kell járulnia az oklevélszerzéshez bármely tanulmányi ciklus keretében. A rövid távú tanulmányi mobilitás csak akkor valósulhat meg, ha a kint végzett tevékenység a hallgató itthoni tanulmányi előmenetelébe beszámításra kerül.

Fontos! Amennyiben felsőoktatási intézménybe valósul meg a rövid távú, tanulmányi célú hallgatói mobilitás, úgy a fogadó intézménynek és a Semmelweis Egyetemnek szerződéses viszonyban kell állnia. Egyéb esetben nem. 

 

3. Kik pályázhatnak a rövid távú, tanulmányi mobilitásra?

Pályázatot nyújthatnak be azon Semmelweis Egyetemen tanuló hallgatók, akikre az alábbiak mindegyike egyidejűleg fennáll:

  • Általános Orvostudományi, Gyógyszerésztudományi, Fogorvostudományi Karán alapképzésben, nappali tagozaton vesznek részt,
  • a pályázat benyújtásakor:
    • Legalább 1 lezárt félévvel rendelkeznek
    • Aktív hallgatói jogviszonyuk van,
  • a megpályázott időszakban aktív hallgatói jogviszonyban lesznek az Egyetemmel,
  • magyar állampolgárok, vagy Magyarország területén menekültként, menedékesként, befogadottként, bevándoroltként, letelepedettként élnek, vagy törvény alapján rendelkeznek a szabad mozgás és tartózkodás jogával,
  • angolul vagy a célország nyelvén legalább középfokú nyelvismerettel rendelkeznek.

 

4. Megpályázható támogatás

A jelen pályázat alapján elnyerhető ösztöndíj összege az ösztöndíjas időszak hosszától, típusától, illetve a fogadó országtól függ. A Ösztöndíjprogram forint alapú támogatása a ténylegesen felmerülő költségeket nem feltétlenül fedezi!

Új elem: Az általános mobilitási program keretében a rövidtávú mobilitásban résztvevő hallgatók legfeljebb 2 utazási napra kaphatnak megélhetési támogatást intézményi döntés alapján. Utazási napokra megélhetési támogatás maximum 1 napra adható a tevékenység kezdete előtt, és 1 napra a tevékenység záró dátuma után. Alkalmazása esetén az igazoló dokumentumok köre kiegészül az utazás dátumát igazoló utazási dokumentumokkal.

Az utazási nap(ok)ra biztosított megélhetési támogatás esetén utazási dokumentumok (jegy, beszállókártya stb.), amely alapján megállapítható(ak) az utazás időpontja(i); személygépkocsival történő utazás esetén a kiutazó által aláírt büntetőjogi nyilatkozat.

Résztvevő ORSZÁGOK LISTÁJA, támogatás mértéke

 

5. Jelentkezés

A pályázati jelentkezés email-en történik (pannonia@semmelweis.hu )

Az emailnek tartalmaznia kell az alábbi adatokat:

  1. pályázó neve:
  2. Neptun kódja:
  3. kar, évfolyam:
  4. Fogadó intézmény neve, országa:
  5. Megpályázott időtartam:

Az alábbi dokumentumokat szükséges csatolni az emailhez:

  • Előzetes egyetemi befogadásról szóló igazolás
    • Befogadtatással kapcsolatos kérdés esetén tanulmányi ügyintézőjét tud Önnek segíteni.
    • Ha az előzetes befogadási igazolás a pályázat benyújtásakor még nem áll rendelkezésre, csatolja a külföldi intézmény fogadólevelét.
      • Elfogadható visszaigazolásként egy e-mail is, ha tartalmazza a pályázó nevét, a fogadási szándékot, annak időpontját, valamint a fogadó intézmény nevét és helyszínét.
  • Aláírt szakmai önéletrajz
  • Hallgatói jogviszony igazolás
  • Nyilatkozat, hogy a kiutazás alatt aktív hallgatói jogviszonnyal fog rendelkezni

NYILATKOZAT MINTA

Amennyiben több mobilitásra is pályázna, azokra külön-külön email-ben nyújtsa be a pályázatot.

Határidő: Pályázat beadási határideje: folyamatos (rendelkezésre álló forrás kimerüléséig)

Kérjük Önöket, hogy a pályázatot lehetőség szerint a mobilitás megkezdése előtt legalább 1 hónappal korábban adják be, hogy a szükséges adminisztrációs lépéseket meg tudjuk tenni a mobilitás megvalósulásáig.

 A tanulmányi célú mobilitásra jelentkező hallgatóknak segítséget nyújtanak a Kari Koordinátorok:

 

6. Hiánypótlás

Hiánypótlásra egy alkalommal kerülhet sor, amelyet a pályázat leadásától számított két munkanapon belül kell a Mobilitási Irodának megküldeni elektronikus úton. A pályázat ellenőrzésénél a koordinátor elektronikus úton külön felhívja a figyelmet a hiányzó dokumentumokra. 

Amennyiben a pályázó a hiánypótlás során a hibát nem, vagy nem megfelelően vagy határidőn túl javítja ki, pályázata további érdemi elbírálás nélkül elutasításra kerül.

 

7. A pályázatok bírálata, a pályázók értesítése, a fellebbezés

A mobilitási programra benyújtott pályázatok a benyújtást követően 10 munkanapon belül elbírálásra kerülnek.

A pályázókat a bírálat eredményéről a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatósága, Nemzetközi Mobilitási Iroda (NMI) írásban (akár elektronikus úton) értesíti.

A pályázó a döntés ellen a pályázati döntésről szóló értesítés kézhezvételét követő három munkanapon belül írásban kifogással élhet, amelyet az Nemzetközi Mobilitási Irodán keresztül a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának nyújthat be személyesen, vagy elektronikus úton. A kifogásnak tartalmaznia kell a kifogással érintett pályázat azonosításához szükséges adatokat, valamint a kifogásolt intézkedést.

 Ezt követően a hallgatói mobilitási program leszervezése önállóan történik.

Amennyiben a nyertes pályázó nem kívánja igénybe venni a számára megítélt támogatást, vagy a sikeres pályázat ellenére nem kíván a programban részt venni, köteles erről a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságát haladéktalanul írásban értesíteni! E hallgató vonatkozásában a pályázati döntés érvényét veszti.