1. Pályázati felhívás
Kérjük Önöket, hogy a teljes pályázati felhívást olvassák el, mely részletesen tartalmazza a pályázati feltételeket.
2. Mobilitási tevékenység
A rövid távú tanulmányi célú mobilitás magában foglalhatja konferenciákon, szakmai rendezvényeken vagy tanulmányi versenyeken való részvételt, feltéve hogy a részvétel aktívan hozzájárul a konferencia szakmai tartalmához vagy lebonyolításához. Ez azt jelenti, hogy a hallgató például előadást tart vagy műhelymunkát vezet a konferencia keretében. A tevékenységnek kapcsolódnia kell a hallgató tanulmányaihoz, releváns és hasznos tudást kell nyújtania a tanulmányi előmenetele szempontjából, valamint elismerhetőnek kell lennie a tanulmányok részeként. Passzív jelenlét, azaz kizárólag résztvevőként való részvétel nem támogatható.
A konferencián való aktív részvétel keretében a hallgatók minimum 2, maximum 30 napos támogatásra pályázhatnak. Több mobilitási programban is részt vehetnek, de ügyelniük kell arra, hogy a teljes mobilitási időszak képzési ciklusonként ne haladja meg a 12 hónapot.
A külföldön eltöltött tanulmányi időszaknak szerves részét kell képeznie a hallgató tanulmányi programjának, amely az oklevélszerzésre irányul. A mobilitás csak akkor valósítható meg, ha a külföldön végzett tevékenységet az Egyetem elismeri, és a hallgató itthoni tanulmányi előmenetelébe beszámítja az egyetemi szabályzat előírásai szerint.
3. Mobilitási célországok, támogatás mértéke
A jelen pályázat alapján elnyerhető ösztöndíj összege az ösztöndíjas időszak hosszától, típusától, illetve a fogadó országtól függ. A támogatás a ténylegesen felmerülő költségeket nem feltétlenül fedezi!
Új elem: Az általános mobilitási program keretében a rövid távú mobilitásban résztvevő hallgatók legfeljebb 2 utazási napra kaphatnak megélhetési támogatást intézményi döntés alapján. Utazási napokra megélhetési támogatás maximum 1 napra adható a tevékenység kezdete előtt, és 1 napra a tevékenység záró dátuma után. Alkalmazása esetén az igazoló dokumentumok köre kiegészül az utazás dátumát igazoló utazási dokumentumokkal.
Az utazási nap(ok)ra biztosított megélhetési támogatás esetén utazási dokumentumok (jegy, beszállókártya stb.), amely alapján megállapítható(ak) az utazás időpontja(i); személygépkocsival történő utazás esetén a kiutazó által aláírt büntetőjogi nyilatkozat.
Résztvevő ORSZÁGOK LISTÁJA, támogatás mértéke
4. Pályázat benyújtása
A pályázati jelentkezés emailben (pannonia@semmelweis.hu) történik.
Az emailnek tartalmaznia kell az alábbi adatokat:
- Pályázó neve
- Neptun kód:
- Kar, évfolyam:
- Konferencia neve/szervezője:
- Konferencia időpontja:
- Konferencia helyszíne (ország, város):
- Előadás/poszter címe:
Az alábbi dokumentumokat szükséges csatolni az emailhez:
- Konferencián való aktív részvételt igazoló dokumentum
- Az igazolás lehet például egy hivatalos e-mail a konferencia szervezőitől az absztrakt elfogadásáról, vagy a konferencia programfüzet egy kiemelt részlete, amely tartalmazza az Ön előadását.
- Hallgatói jogviszony igazolás
- Nyilatkozat, hogy a kiutazás alatt aktív hallgatói jogviszonnyal fog rendelkezni
- Igazolás, hogy a hallgató itthoni előmenetelébe beszámításra kerül a végzett tevékenység
- Tanulmányi, tudományos, közéleti tevékenységekről igazolások (ld. igazolások listája)
Határidők: A pályázati jelentkezés a 1. pontban meghatározott időintervallumra folyamatosan benyújtható, azonban javasolt a mobilitás tervezett megkezdése előtt legalább 2 hónappal benyújtani a pályázatot, hogy a szükséges adminisztrációs lépéseket meg tudjuk tenni a mobilitás megvalósulásáig.
5. Hiánypótlás
Hiánypótlásra egy alkalommal kerülhet sor, melyet a felszólítástól számított két munkanapon belül kell a Mobilitási Irodának megküldeni (nem a rendszerbe feltölteni). A pályázat ellenőrzésénél a koordinátor elektronikus úton külön felhívja a figyelmet a hiányzó dokumentumokra. Amennyiben a pályázó a hiánypótlás során a hibát nem, vagy nem megfelelően vagy határidőn túl javítja ki, pályázata további érdemi elbírálás nélkül elutasításra kerül.
6. Elbírálás
A hiánytalanul benyújtott pályázatok 10 munkanapon belül elbírálásra kerülnek, melynek eredményéről a Mobilitási Iroda írásban (akár elektronikus úton) értesíti a pályázót.
7. Fellebbezés
Amennyiben a hallgató nem ért egyet az előzetes pontjaival (mást számolt ki, nem érti miért annyi) írásban kifogással élhet, amelyet az Nemzetközi Mobilitási Irodán keresztül a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának nyújthat be személyesen. A kifogásnak tartalmaznia kell a kifogással érintett pályázat azonosításához szükséges adatokat, valamint a kifogásolt intézkedést vagy mulasztást. A fellebbezés a kari koordinátorokból és az NKI vezetőjéből álló ad hoc bizottság elé kerül, amely 5 munkanapon belül dönt a fellebezést illetően.
Amennyiben a nyertes pályázó nem kívánja igénybe venni a számára megítélt támogatást, vagy a sikeres pályázat ellenére nem kíván a programban részt venni, köteles erről a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságát haladéktalanul írásban értesíteni! E hallgató vonatkozásában a pályázati döntés érvényét veszti.