A Pannónia Ösztöndíjprogram képzési mobilitási program célja, hogy az intézmény oktatási és nem oktatási tevékenységet végző munkatársainak képzési célú nemzetközi mobilitását támogassa úgy, hogy a kiutazó a mobilitás során az intézmény egésze számára hasznosítható tapasztalatokat szerezzen, jó gyakorlatokat ismerjen meg. Pályázhat oktató is, amennyiben nem oktatási tevékenység megvalósítását tervezi.

Támogatható tevékenységek

  • Munkahelyi megfigyelés
  • Szemináriumok
  • Workshopok
  • Tanfolyamok
  • Gyakorlati képzés
  • Tanulmányi látogatások
  • Konferencián való aktív részvételt a képzési célú mobilitás NEM támogat, de az oktatási célú mobilitásban van rá lehetőség 

Pályázati feltételek

Pályázni az intézmény által megszabott feltételek szerint lehet, a pályázás folyamatos forráskimerülésig.
Feltételek: 

  • Magyar állampolgár (vagy huzamos tartózkodási engedéllyel vagy menekültként tartózkodik Magyarországon)
  • Teljesállású vagy részmunkaidős alkalmazottja a Semmelweis Egyetemnek
  • A munkavállaló mobilitását a közvetelen vezetője támogatja
  • A programban való részvételhez megfelelő nyelvtudással rendelkezik
  • A pályázatában megfogalmazott program egyezik a szervezeti egység és az egyetemi vezetés célkitűzéseivel
  • A kiutazó gondoskodik a külföldi szállásról, megszervezi a kiutazást és a hazajövetelt
  • Mobilitás 2024. jún. 1-e és 2025. aug. 31-e között valósul meg
  • Pannónia Ösztöndíjprogram aktuális Végrehajtási Útmutatójában támasztott feltételek

Mobilitás helyszíne

Nem csak Európán belül van lehetőség utazásra a Pannónia Ösztöndíjprogrammal: a világ szinte bármely országa lehet úti cél; Ázsia, Amerika vagy akár Afrika is! A fogadó intézmény lehet a felsőoktatási intézmény mellett cég, vállalat is a programban résztvevő országokban. 

I. országcsoport

 Andorra, Ausztrália, Ausztria, Belgium, Cook-szigetek, Dánia, Dél-Korea, Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Feröer-szigetek, Fidzsi, Finnország, Franciaország, Hollandia, Hongkong, Írország, Izland, Izrael, Japán, Kanada, KeletTimor, Kiribati, Liechtenstein, Luxemburg, Makaó, Marshall-szigetek, Mikronézia, Monaco, Nauru, Németország, Niue, Norvégia, Palau, Pápua Új-Guinea, Salamonszigetek, San Marino, Svájc, Svédország, Szamoa, Szingapúr, Tajvan, Tonga, Tuvalu, Új-Zéland, Vanuatu.

II. országcsoport

Afganisztán, Banglades, Belarusz, Bhután, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Ciprus, Csehország, Észak-Macedónia, Észtország, Georgia, Görögország, Horvátország, Irak, Jemen, Kambodzsa, Kína, Kirgizisztán, Koszovó, Laosz, Lengyelország, Lettország, Litvánia, Magyarország, Maldív-szigetek, Málta, Mianmar, Moldova, Montenegró, Nepál, Olaszország, Oroszország, Örményország, Pakisztán, Portugália, Románia, Spanyolország, Srí Lanka, Szerbia, Szíria, Szlovákia, Szlovénia, Tádzsikisztán, Türkmenisztán, Ukrajna, Üzbegisztán.

III. országcsoport

Albánia, Algéria, Angola, Antigua és Barbuda, Argentína, Azerbajdzsán, Bahamaszigetek, Bahrein, Barbados, Belize, Benin, Bolívia, Botswana, Brazília, Brunei, Burkina Faso, Burundi, Chile, Comore-szigetek, Costa Rica, Csád, Dél-Afrika, DélSzudán, Dominika, Dominikai Köztársaság, Dzsibuti, Ecuador, Egyenlítői-Guinea, Egyesült Arab Emírségek, Egyiptom, El Salvador, Elefántcsontpart, Eritrea, Etiópia, Fülöp-szigetek, Gabon, Gambia, Ghána, Grenada, Guatemala, Guinea, Guinea-Bissau, Guyana, Haiti, Honduras, India, Indonézia, Irán, Jamaica, Jordánia, Kamerun, Katar, Kazahsztán, Kenya, Kolumbia, Kongó, Kongói Demokratikus Köztársaság, Közép-afrikai Köztársaság, Kuba, Kuvait, Lesotho, Libanon, Libéria, Líbia, Madagaszkár, Malajzia, Malawi, Mali, Marokkó, Mauritánia, Mauritius, Mexikó, Mongólia, Mozambik, Namíbia, Nicaragua, Niger, Nigéria, Omán, Palesztina, Panama, Paraguay, Peru, Ruanda, Saint Kitts és Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent és Grenadine-szigetek, São Tomé és Príncipe, Seychelles-szigetek, Sierra Leone, Suriname, Szaúd-Arábia, Szenegál, Szomália, Szudán, Szváziföld, Tanzánia, Thaiföld, Togo, Törökország, Trinidad és Tobago, Tunézia, Uganda, Uruguay, Venezuela, Vietnám, Zambia, Zimbabwe, Zöld-fokiszigetek .

 

Támogatás mértéke

A résztvevői mobilitások támogatása a résztvevőknek nyújtott ösztöndíjat jelenti, amely nem szükségszerűen fedezi a kiutazók minden felmerülő költségét. Az ösztöndíjasnak a számára kifizetett ösztöndíjjal nem kell tételesen elszámolnia.

  • Európán belül: minimum 2 nap, maximum 5 nap
  • Európán kívül: minimum 2 nap, max 12 nap
  • Az általános mobilitási program keretében a mobilitásban résztvevő oktatók és munkatársak a fentebb említett támogatási napon túl legfeljebb 2 utazási napra kaphatnak megélhetési támogatást intézményi döntés alapján. Utazási napokra megélhetési támogatás maximum 1 napra adható a tevékenység kezdete előtt, és 1 napra a tevékenység záró dátuma után. Alkalmazása esetén az igazoló dokumentumok köre kiegészül az utazás dátumát igazoló utazási dokumentumokkal.

MUNKATÁRSI TÁMOGATÁSOK

I. országcsoportII. országcsoportIII. országcsoport
Képzési célú mobilitás1-15. nap 70 000 Ft/nap
16-30. nap 46 200 Ft/nap
31. naptól 23 100 Ft/nap
1-15. nap 60 000 Ft/nap
16-30. nap 39 600 Ft/nap
31. naptól 19 800 Ft/nap
1-15. nap 50 000 Ft/nap
16-30. nap 33 000 Ft/nap
31. naptól 16 500 Ft/nap

Pályázás, szerződéskötés menete

1. Mobilitási lehetőségek feltérképezése

A mobilitás lehet egyénileg, közvetlenül egy partnerintézménnyel egyeztetett munkamegfigyelés, gyakorlati képzés vagy tanulmányi látogatás vagy egy olyan képzés, amelyet egy külföldi partnerintézmény, vagy cég hirdetett meg. 

2. Kapcsolatfelvétel az intézményi koordinátorral

Vegye fel a kapcsolatot a Semmelweis Egyetem Nemzetközi Mobilitási Irodájával a pannonia@semmelweis.hu email címen részletezve a mobilitás helyszínét és időpontját.

3. Pályázati anyag benyújtása előtti teendők

A pályázati anyag benyújtása előtt a pályázónak meg kell küldenie a Nemzetközi Mobilitási Irodájának (pannonia@semmelweis.hu) az alábbi, még alá nem írt, csak géppel kitöltött dokumentumokat ellenőrzés céljából:

  • Angolul elkészített, a közvetlen munkahelyi vezetővel és a fogadó féllel leegyeztetett munkaterv (Staff Agreement)
  • Pályázati űrlap
  • Munkáltatói igazolás / munkaviszony igazolás
  • Motivációs levél, amely tartalmazza a kiutazás személyes, intézményi és egyetemi hasznosulását
  • Fényképes szakmai önéletrajz

STAFF AGREEMENTPÁLYÁZATI ŰRLAP

4. Pályázat benyújtása

Az ellenőrzést követően e-mailben az alábbi pályázati anyagokat kell megküldeni az intézményi koordinátor részére:

  • A munkahelyi vezető, a kiutazó és a fogadó fél által is aláírt, lepecsételt munkaterv (STAFF AGREEMENT)
  • A munkahelyi vezető és a kiutazó által aláírt pályázati űrlap

FIGYELEM!
A jelentkezést csak hiánytalanul kitöltött jelentkezési lap és a fogadó fél által jóváhagyott képzési munkaterv esetén tekinthető érvényesnek!

5. Pályázat elbírálása

A pályázati anyagok e-mailben történő hiánytalan benyújtása után, az elbírálásra 5 munkanapot követően kerül sor.

6. Szerződéskötés

Az elbírálást követően a kiutazó megkapja a Támogatási Szerződést a Nemzetközi Mobilitási Irodától, melyet kitöltést követően visszaküld a Nemzetközi Mobilitási Irodának ellenőrzés végett.

A támogatási szerőzdés jóváhagyását követően a Nemzetközi Mobilitási Iroda részére az alábbi dokumentumok eredeti példányát is el kell juttatni:

  • munkaviszony igazolás eredeti példánya
  • kitöltött és minden fél által aláírt pályázati űrlap
  • Staff Agreement (a kiutazó és a munkahelyi vezető eredeti aláírásával)
  • aláírt támogatási szerződés 2 példányban
7. Támogatás utalása

A támogatás átutalása 3-4 hetet vesz igénybe a szerződés mindhárom fél által történő aláírása után. Az összeg forintban kerül átutalásra. Meg nem valósult mobilitás esetén a megkapott támogatást forintban szükséges visszautalni az intézményi koordinátor által megadott egyetemi bankszámlaszámra.


Mobilitás lezárása

1. Igazolás

Kitöltött, aláírt és lepecsételt Certificate of Attendance leadása a Nemzetközi Mobilitási Irodában.

Certificate of ATTENDANCE

2. Beszámolási kötelezettség
  • E-mailben kapni fog egy linket az ún. Survey-hez, amely a program értékelésére szolgál. A kérdőívet az e-mail beérkezését követő 30 napon belül ki kell tölteni.
  • A mobilitás befejezését követő 30 napon belül kötelező aláírt, írásbeli és fényképes egyéni beszámolót küldeni a megvalósult mobilitásról email mellékleteként pannonia@semmelweis.hu címre. A beszámolónak tartalmaznia kell a mobilitás egyénre, intézetre, intézményre gyakorolt hatását és a megszerzett tudás megosztásának módját az intézményen belül.