1. Pályázati felhívás
Kérjük Önöket, hogy a teljes pályázati felhívást olvassák el, mely részletesen tartalmazza a pályázati feltételeket.
2. Mobilitási tevékenység
Időtartam:
A rövid távú tanulmányi program keretében kiutazó hallgatók min. 2 hónap max. 5 hónap támogatást igényelhetnek egy egyetemen/kórházban vagy egyéb egészségügyi intézményben eltöltött kutatási tevékenységre.
A mobilitásnak legkésőbb 2026. augusztus 31-ig le kell zárulnia.
Egy hallgató több mobilitási programban is részt vehet (nem párhuzamosan), azonban egy képzési cikluson belül a mobilitással eltölthető összes időszak nem haladhatja meg a 12 hónapot.
A jelen pályázat alapján elnyerhető ösztöndíj összege az ösztöndíjas időszak hosszától, típusától, illetve a fogadó országtól függ. A támogatás a ténylegesen felmerülő költségeket nem feltétlenül fedezi!
Résztvevő ORSZÁGOK LISTÁJA, támogatás mértéke
3. Kik pályázhatnak kutatási célú mobilitásra?
Pályázatot nyújthatnak be azon Semmelweis Egyetemen tanuló hallgatók, akikre az alábbiak mindegyike egyidejűleg fennáll:
- jelen pályázati felhívásra a mester képzésben legalább 1, míg osztatlan képzésben résztvevő hallgatók legalább 7 lezárt félévvel rendelkeznek
- doktori képzésben résztvevő hallgatók számára a pályáztatást a Doktori Iskola bonyolítja le.
- a pályázat benyújtásakor aktív hallgatói jogviszonyuk van,
- a megpályázott időszakban aktív hallgatói jogviszonyban lesznek az Egyetemmel,
- magyar állampolgárok, vagy Magyarország területén menekültként, menedékesként, befogadottként, bevándoroltként, letelepedettként élnek, vagy törvény alapján rendelkeznek a szabad mozgás és tartózkodás jogával,
- angolul vagy a célország nyelvén legalább középfokú nyelvismerettel rendelkeznek,
- tanulmányi, tudományos, közéleti tevékenységük kimagasló,
- rendelkeznek a témavezetőjük által aláírt támogató nyilatkozattal.
4. Pályázat benyújtása
A pályázati jelentkezés a 1. pontban meghatározott időintervallumra folyamatosan benyújtható, azonban javasolt a mobilitás tervezett megkezdése előtt lehetőség szerint legalább 2 hónappal benyújtani a pályázatot.
A pályázati jelentkezés emailben (pannonia@semmelweis.hu) történik.
Az emailnek tartalmaznia kell az alábbi adatokat:
- Pályázó neve
- Neptun kód:
- Kar, évfolyam:
- Kutatási helyszín (ország, város):
- Kutatási mobilitás kezdő és végdátuma:
Az alábbi dokumentumokat szükséges csatolni az emailhez:
- Benyújtáskor érvényes aktív, hallgatói jogviszony igazolás
- Pályázó témavezetője által aláírt támogatói nyilatkozat, mely a hallgató itthoni előmenetelébe beszámításra kerül a végzett tevékenység
- Nyilatkozat, hogy a kiutazás alatt aktív hallgatói jogviszonnyal fog rendelkezni
- Aláírt szakmai önéletrajz
- Tanulmányi, tudományos, közéleti tevékenységekről igazolások (ld. igazolások listája)
5. Hiánypótlás
Hiánypótlásra egy alkalommal kerülhet sor, melyet a felszólítástól számított két munkanapon belül kell a Mobilitási Irodának megküldeni (nem a rendszerbe feltölteni). A pályázat ellenőrzésénél a koordinátor elektronikus úton külön felhívja a figyelmet a hiányzó dokumentumokra. Amennyiben a pályázó a hiánypótlás során a hibát nem, vagy nem megfelelően vagy határidőn túl javítja ki, pályázata további érdemi elbírálás nélkül elutasításra kerül.
6. Elbírálás
A hiánytalanul benyújtott pályázatok 2 héten belül elbírálásra kerülnek, melynek eredményéről a Mobilitási Iroda írásban (akár elektronikus úton) értesíti a pályázót.
Az Egyetem célja, hogy külföldi szakmai gyakorlatra a legtehetségesebb, kiváló képességű hallgatók utazhassanak, így a tanulmányi eredmény, a tudományos, szakmai és közösségi tevékenység, valamint a nyelvi felkészültség meghatározó a nyertesek kiválasztásakor.
Előnyt jelent, ha valakinek a mobilitása a Times Higher Education, illetve a Quacquarelli Symonds nemzetközi felsőoktatási rangsorokban első 250 helyen szereplő külföldi intézménybe irányul.
7. Fellebbezés
Amennyiben a hallgató nem ért egyet az előzetes pontjaival (mást számolt ki, nem érti miért annyi) írásban kifogással élhet, amelyet az Nemzetközi Mobilitási Irodán keresztül a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságának nyújthat be személyesen. A kifogásnak tartalmaznia kell a kifogással érintett pályázat azonosításához szükséges adatokat, valamint a kifogásolt intézkedést vagy mulasztást. A fellebbezés a kari koordinátorokból és az NKI vezetőjéből álló ad hoc bizottság elé kerül, amely 5 munkanapon belül dönt a fellebezést illetően.
Amennyiben a nyertes pályázó nem kívánja igénybe venni a számára megítélt támogatást, vagy a sikeres pályázat ellenére nem kíván a programban részt venni, köteles erről a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságát haladéktalanul írásban értesíteni! E hallgató vonatkozásában a pályázati döntés érvényét veszti.