A fenyegetettségre adott reakció során kialakuló válaszadást szabályozó sejtcsoportot azonosítottak az agyban (közelebbről az amigdala nevű magban) a Semmelweis Egyetem és Intézetünk kutatóinak vezetésével. A Nemzeti Agykutatási Program keretében, dr. Alpár Alán professzor irányításával működő Kísérletes Neuromorfológiai és Fejlődésbiológiai Munkacsoport nemzetközi együttműködésben végzett kutatási eredményeiről az egyik legrangosabb nemzetközi szaklapban, az amerikai tudományos akadémia folyóiratában (Proceedings of the National Academy of Sciences of the U.S.A.) számoltak be.

A szóban forgó sejtpopulációt, valamint annak funkcióját állatmodelleken azonosították a kutatók. Ugyanakkor a szintén a NAP által támogatott és a Semmelweis Egyetemen dr. Palkovits Miklós professzor által vezetett Humán Agyszövet Bank mintái segítségével azonosították, hogy az emberi agy mandulamagjában ugyanezen a területen ugyanilyen neurokémiai tulajdonságú sejteket találunk.

Cikk az egyetemi honlapon