Szakmai rendezvény keretében adták át az Anatómiai Tömbben a Semmelweis Egyetem új 3D Központját. A 2 helyiségben működő központ célja, hogy egyre jobban elterjedjenek az új technológia adta lehetőségek a mindennapi kutatásban, az oktatásban, valamint a betegellátásban. A központban jelenleg kilenc nyomtató áll rendelkezésre 3D modellek létrehozására, amelyek akár személyre szabott sebészi döntéstámogató eszközként is alkalmazhatók, vagy sablonként használhatók. Az orvos- és fogorvosképzésben ezzel párhuzamosan szabadon választható tárgyként jelenik meg a digitális medicina.

Az átadáson Dr. Merkely Béla rektor szólt arról, hogy az anatómia az egyetem öt első tanszékének egyike volt (1769-es indulása óta fennáll), így a központ Anatómiai Tömbben való elhelyezésével az egyetem legfiatalabb és az egyik legrégebbi, 250 éves múlttal rendelkező szervezeti egysége találkozott. (Forrás: Semmelweis Egyetem honlapja)

Cikk és képek az Egyetem honlapján.