Asszertivitás, asszertív viselkedés I. – II. – Hétvégi félnapos workshop (szombat)

 

Asszertivitás a gyakorlatban workshop I.

Hosszú távon az nyer, aki jól tudja érvényesíteni érdekeit és emellett mások érdekeire is tekintettel van. A munkatársak munkájuk során az egyik legnehezebb elem a határozott, még sem agresszív fellépés. Emellett a környezet reakciói kiválthatnak olyan viselkedést a munkatársakból, ami a feladat végrehajtását nehezíti meg, vagy adott esetben lehetetlenné teszi (megadó viselkedés).
Az asszertív attitűd tanulható, ám megvalósítása több esetben nehézségekbe ütközhet. Ennek oka, hogy az emberek nagy többsége kerüli a konfliktust (megadó viselkedés), a könnyebb megoldások felé igyekszik, mert ez kevesebb energiával jár, járhat.
A konfliktuskerülés a másik oldalon az ellentétes viselkedést (agresszív) válthatja ki, ami dominancia-érzéshez vezet, így „felsőbb” pozícióból igyekszik akaratát érvényesíteni.
Az előadás különbséget tesz, megismerteti a résztvevőkkel a különböző (megadó, agresszív, asszertív) viselkedések előnyeit és hátrányait. Tudatos használata is erősíti, egyúttal lehetővé is teszi az asszertív viselkedést.
A gyakorlati fókuszú, erősen interaktív workshop a résztvevők bevonásával kerül lebonyolításra. Az átadott elméleti ismeretek azonnal gyakorlatra „fordítjuk” és párban vagy kis csoportokban feladatok végrehajtásával teszem színesebbé a workshopot. Ezt a programot kifejezetten azoknak ajánlom, akik vállalják, hogy aktívan kell részt venniük egyes feladatok megoldásában, esetleg mások előtt is szerepelniük kell.

Asszertivitás, asszertív viselkedés II. – Konfliktuskezelési stratégiák

A konfliktuskezelés stratégiák alatt azt a hozzáállást, módszert, viselkedést értjük, ahogy a konfliktusok esetén a leggyakoribb, legjellemzőbb módon viselkedünk. Jó, ha tisztában vagyunk vele, hogy az alap konfliktuskezelési stratégiák közül melyiket alkalmazzuk leggyakrabban. Ezeknek milyen előnyei és hátrányai vannak. Vannak olyan konfliktuskezelés stratégiák, amiket jól tudunk alkalmazni, míg más stratégiák fejlesztendő területek. A stratégiák
minden esetben vagy az önérvényesítés, vagy az együttműködés dimenziók mentén alakul ki, hogy a saját vagy a másik érdekeit tartjuk-e szem előtt. A konfliktuskezelési stratégiák mindegyikét érdemes használni az életben, az adott helyzettől függően. Jó, ha ki tudjuk választani, mikor melyik stratégia a legcélravezetőbb, és azt tudjuk is adekvát módon alkalmazni.

 

A tréning jellemzői:

  • A tanfolyamot offline tartjuk. 
  • A tréning 10:00-tól 14:00-ig tart. A tréning tematikája egy ívet követ, ezért annak érdemes jelentkezni, aki a teljes időtartamban jelen tud lenni.
  • A tréning maximális létszáma az interaktív forma miatt 20 fő
  • A részvétel a Semmelweis Egyetem bármely végzett hallgatója számára ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
  • Tréner: Dr. Gyarmathy Miklós
  • A soron következő képzés időpontja: 2024.10.19. 10:00-14:00
  • Jelentkezési határidő: 2024.10.16. 23:59
  • Lemondási határidő: 2024.10.17. 12:00
  • A tanfolyam helyszíne: 1085 Budapest, Üllői út 26. Központi Igazgatási Épület fsz. 6. terem 
  • Fontos! A képzésen az első 20 jelentkező tud majd részt venni, a továbbiakban várólistára kerülnek a jelentkezők, kérjük, hogy a jelentkezést kezeljék felelősséggel! Amennyiben a jelentkező a képzést nem mondja le és nem jelenik meg a képzésen, akkor ebben a félévben az Alumni által szervezett képzéseken már nem vehet részt. 

 

REGISZTRÁCIÓ