Dr. Monos Emil, intézetünk professzor emeritusa részére a Magyar Érdemrend középkeresztje (polgári tagozata) kitüntetést adta át Áder János köztársasági elnök, Orbán Viktor miniszterelnök és Kövér László házelnök az Országház kupolatermében. Professzor úr az elismerést a hazai orvos-, gyógyszerész- és egészségügyimérnök-képzésben végzett kimagasló oktató és iskolateremtő tevékenysége, valamint az érrendszer működésének és az érbetegségek kialakulásának kutatásában elért nemzetközi szintű tudományos eredményei elismeréseként kapta.

***

A Tudományos Diákkör Tanács pályázatot hirdetett a Semmelweis Egyetem Kiváló Tudományos Diákköri Nevelője címre, amelyet intézetünk részéről   Dr. Eke András docens nyert el.