PREDOKTORI ÖSZTÖNDÍJ PÁLYÁZAT

2024/2025 I. tanévre

Cél:

A doktori képzésüket 2022/2023. és 2023/2024. tanévben befejező, már publikációval rendelkező hallgatók PhD fokozatszerzésének elősegítése.

A jelenlegi pályázati támogatás a 2024/2025. tanév I. félévére vonatkozik (2024. szeptember 1. – 2025. január 31.)

Pályázhatnak:

• A 2022/2023. és a 2023/2024. tanévben abszolutóriumot szerző hallgatók
  • Akik már rendelkeznek a fokozatszerzéshez felhasználható publikációval
  • 2024. szeptember 15-ig doktori értekezésüket még nem védték meg
  • Nem rendelkeznek más forrásból predoktori vagy doktorjelölti támogatással (EKÖP pályázattal összeférhetetlen)
  • Támogatás-visszafizetési kötelezettséggel vállalják, hogy értekezésüket 12 hónapon belül benyújtják.

Nem pályázhat

• Azok a doktori képzésüket befejező hallgatók, akik a 2023/2024 tanévben részesültek egyetemi predoktori ösztöndíj támogatásban.
  • Akik heti 20 órát meghaladó egészségügyi szolgálati jogviszonnyal rendelkeznek.

A támogatás módja:

• 5 hónapig havi 180.000 Ft Predoktori Ösztöndíj kifizetése, mely az eredményesség és a költségvetés függvényében további 7 hónappal meghosszabbítható.

A Predoktori ösztöndíjasokkal szemben támasztott elvárások a támogatás elnyerését követő 12 hónapon belül:

• A PhD fokozatszerzés feltételeinek teljesítése (ld. Doktori Szabályzat)
  • A doktori értekezés házi védésének lebonyolítása
  • A doktori értekezés benyújtása a Doktori Hivatalhoz
  • A támogatási feltételek nem teljesítése esetén a támogatás visszafizetését rögzítő tanulmányi szerződés megkötése a Semmelweis Egyetemmel

A pályázat benyújtásának módja:

A pályázatot a Semmelweis Egyetem Doktori Hivatalába kérjük elektronikus úton (egy zip file-ban, melynek elnevezése a pályázó neve) emailben eljuttatni a: phd.palyazatok@semmelweis.hu email címre.

A pályázatok beadásának határideje: 2024. augusztus 5.

Pályázatok elbírálásának határideje: 2024. augusztus 31.

A pályázónak az alábbi dokumentumokat kell benyújtania:

• Kitöltött és aláírt pályázati adatlap
  • Központi Könyvtár által kitöltött és hitelesített MTMT adatlap
  • Közlésre elfogadott cikkek adatai és az elfogadásukat igazoló dokumentum másolata,
  • Publikációk címoldalainak másolata,
  • A támogatási időszakra vonatkozó rövid munkaterv az eddigi eredmények bemutatásával (max. 2 oldal)