PhD hallgatót keresünk Németországba, a Heidelbergi Ruprecht–Karl Egyetemi Kórház Transzlációs Transzplantációs Kutatócsoportjába a Jellinek Harry 10 hónapos ösztöndíj pályázat keretében

A Heidelbergi Egyetemi Kórház Transzlációs Transzplantációs Kutatócsoportjába (Munkacsoport vezető: Dr. med. habil. Czigány Zoltán, Ph.D., sebész szakorvos, a Semmelweis Egyetem alumnusa) várjuk egy kutatni vágyó, transzlációs szemléletet elsajátítani akaró hallgató jelentkezését. A nyertes pályázó a Jellinek Harry ösztöndíjprogram keretében 10 hónapos ösztöndíjtámogatásban részesül.  A kutatás 2024. szeptemberében kezdődik.

Témák:
A heidelbergi kutatás ideje alatt a Jellinek Harry ösztöndíjas hallgató, a Transzlációs Transzplantációs Kutatócsoport tagjaként egy saját projekt keretében a patkány máj gépi perfúziós modell elsajátításán és paramétereinek optimalizálásán dolgozhat. A kísérletek fő célja a máj gyulladásos válaszának modulálása normotermikus gépi perfúzió során, a makrofág migrációt gátló faktorra (macrophage migration inhibitory factor, MIF) összpontosítva, mely pleiotropikus fehérjeként az inflammációs és anti-inflammációs immunválaszokban játszik jelentős szerepet. Ezzel párhuzamosan az ösztöndíjas hallgató teljes mértékben részt vehet, több a klinikán zajló gépi perfúziós klinikai vizsgálatban. Az ösztöndíjas teljes belátást nyer a hasi és transzplantációs sebészeti klinika akadémiai és kutatási menetrendjébe, teljes körű laboratóriumi hozzáféréssel. Az ösztöndíj egy egyedülálló lehetőség belátást nyerni Németország egyik legnagyobb akadémiai sebészeti klinikájának mindennapi munkájába.

Amit kínálunk:

• Teljes körű részvétel a csoport többközpontú klinikai és laboratóriumi vizsgálataiban
  • Kutatási gondolkodásmód elsajátítása
  • Önálló, kreatív kutatási feladatok
  • Részvétel nemzetközi és hazai konferenciákon, kapcsolatteremtés
  • Fiatalos, jó hangulatú és inspiráló csapat

A pályázathoz a következő okmányokat kérjük csatolni:

• PhD-hallgatók esetében az egyetemi végzettséget igazoló okirat, vagy annak igazolása, hogy a végzettséget a Doktori Iskolába való beiratkozásig megszerzik
  • pályázatokon elért eredmények
  • TDK munka leírása és TDK eredmények másolata
  • német- vagy angol nyelvtudás igazolása

Előnyt jelent: korábbi kutatási tapasztalat, publikációs aktivitás, TDK/OTDK részvétel

Benyújtási határidő: 2024.05.15

A pályázatot elnyert hallgatónak: a kint-tartózkodás költségeit a fogadó egyetem vállalja (szállás, ösztöndíj)

Jelentkezés módja: a szakmai önéletrajzot és motivációs levelet a szlovak.judit@semmelweis.hu e-mail címre várjuk.