Cél:
A doktori képzésüket 2023-ban vagy 2024-ben befejező, már publikációval rendelkező hallgatók PhD fokozatszerzésének elősegítése

A jelenlegi pályázati támogatás a 2023/2024. tanév II. félévére vonatkozik (2024. február 1. – 2024. augusztus 31.)

Pályázhatnak:

• A 2023/2024. tanév 1. szemeszterében már predoktori ösztöndíjban részesülő hallgatók
  • Azok a doktori képzésüket befejező hallgatók, akik a 2023/2024 tanév 1. szemeszterében nem részesültek predoktori ösztöndíj támogatásban az alábbi feltételek szerint.

Az alábbi feltételeknek megfelelő hallgató pályázhat a Predoktori ösztöndíjra:

• a 2022/2023. tanév I. vagy II., illetve a 2023/2024. tanév I. szemeszterében szerezte meg az abszolutóriumot képzéses vagy MD-PhD hallgatóként;
  • már rendelkeznek a fokozatszerzéshez felhasználható publikációval;
  • 2024. január 31-ig doktori értekezését még nem nyújtotta be;
  • nem rendelkeznek más forrásból predoktori vagy doktorjelölti ösztöndíjjal
  • támogatás-visszafizetési kötelezettséggel vállalják, hogy értekezésüket 12 hónapon belül benyújtják.

Nem pályázhatnak: Akik heti 20 órát meghaladó egészségügyi szolgálati jogviszonnyal rendelkeznek.

A támogatás módja:

• 7 hónapig havi 180.000 Ft Predoktori Ösztöndíj kifizetése.
  • Az ösztöndíj a disszertáció benyújtásáig adható.

A Predoktori ösztöndíjasokkal szemben támasztott elvárások a támogatás elnyerését követő 12 hónapon belül:

• a PhD fokozatszerzés feltételeinek teljesítése (ld. Doktori Szabályzat)
  • a doktori értekezés házi védésének lebonyolítása
  • a doktori értekezés benyújtása a Doktori Hivatalhoz
  • a támogatási feltételek nem teljesítése esetén a támogatás visszafizetését rögzítő tanulmányi szerződés megkötése a Semmelweis Egyetemmel

Az MTMT-ből kinyomtatott publikációs jegyzékhez és a közlésre elfogadott publikációk adataihoz kérjük hozzáírni a folyóiratok IF értékét és D1-Q1-Q2-Q3-Q4 besorolását a megjelenés évében, vagy ha az még nem elérhető, a legfrissebb lista alapján, majd ezt követően a Központi Könyvtárral kell leigazoltatni a dokumentumot!

A pályázat benyújtásának módja:

A pályázatot a Semmelweis Egyetem Doktori Hivatalába kérjük elektronikus úton (egy zip file-ban, melynek elnevezése a pályázó neve) emailben eljuttatni a phd.palyazatok@semmelweis.hu email címre.

A pályázatok beadásának határideje: 2024. január 31.

Pályázatok elbírálásának határideje: 2024. február 15.

A predoktori ösztöndíjban még nem részesülő pályázónak az alábbi dokumentumokat kell benyújtania:

• kitöltött és aláírt pályázati űrlap (letöltés)
  • megjelent cikkek és absztraktok jegyzéke MTMT-ből,
  • közlésre elfogadott cikkek adatai és az elfogadásukat igazoló dokumentum másolata,
  • publikációk címoldalainak másolata,
  • a támogatási időszakra vonatkozó rövid munkaterv az eddigi eredmények bemutatásával (max. 2 oldal)

A predoktori ösztöndíjban 2023. szeptember 1. óta már részesülő hallgatónak az alábbi dokumentumokat kell benyújtania

• kitöltött és aláírt pályázati űrlap (letöltés)
  • előrehaladási beszámoló az előző félévben megvalósított szakmai munkáról és megjelent/elfogadott publikáció(k)ról (min. 1 oldal)