2016. június 15-én a határon túli kutatói pályázat elbírálása megtörtént.
A bizottság a pályázatokat  az alábbiak szerint rangsorolta
Név          Pályázat címe Kollaborációs partner
a Semmelweis  Egyetemen
1. Dr. Horváth Emőke Osteoprotegerin és von Willebrand Faktor kölcsönhatásának immunhisztokémiai és morfometriás jellemzése atherothrombosisban Dr. Hársfalvi Jolán
Dr. Kellermayer Miklós
Biofizikai és Sugárbiológiai Intézet
2. Dr. Pap Zsuzsanna Carcinogenesis vizsgálata vastagbél polypusokban Dr. Molnár Béla
II. sz Belgyógyászati Klinika
3. Dr. Zaharia Kézdi Erzsébet Szív érrendszeri károsodások felmérése biomarkerek segítségével HIV pozitív betegeknél Dr. Nagy Károly
Orvosi Mikrobiológiai Intézet
4. Dr. Magdás Annamária A magasvérnyomás előfordulása, genetikai háttere és a kardiovaszkuláris rizikó felmérése Dr. Szabó Attila
I.sz.  Gyermekgyógyászati Klinika
5. Dr. Mártha Orsolya Prolaktin , homocisztein, Fascin 1 szerepe a prosztatarák evoluciójában és prognózisában Dr. Nyírády Péter
Urológiai Klinika
6. Dr. Sipos Emese Daganatellenes kináz gátló hatóanyagok fizikai-kémiai tulajdonságainak és ciklodextrin komplexálódásának jellemzése Dr. Noszál Béla
Gyógyszerészkémiai Intézet

A Semmelweis Egyetem Doktori Tanácsa kutatási pályázatot hirdet határon túli magyar egyetemi oktatók számára. A kutatástámogatás a Semmelweis Egyetemen zajló kollaborációs kutatásokra fordítható amelyekben határon túli és Semmelweis Egyetemen dolgozó oktatók/kutatók vesznek részt.
A támogatási összeg a két kutatóhely közötti utazást és a kutatás dologi kiadásait fedezheti max. 2 millió Ft értékben. A pályázatnak tartalmaznia kell a kutatási tervet, költségvetést és a pályázó kutató valamint kollaborációs partnere életrajzát valamint publikációs aktivitását.
A pályázat beadási határideje két héttel meghosszabbításra került:
Új határidő: 2016. május 31.,
A pályázatot az Egyetemi Doktori Tanács elnökéhez kell eljuttatni elektronikus formában (tolgyesi_lovasz.krisztina@phd.semmelweis-univ.hu)
A pályázatokat Semmelweis Egyetem Doktori Iskolájának ad hoc bizottsága értékeli és 2016. június 30-ig eredményt hirdet a Doktori Iskola honlapján.