Beadási határidő : 2014. január 30.
Nyári gyakorlatok esetén a határidő: 2014. április 14.

Az egyetemek között fennálló csereegyezmények alapján az alábbi pályázati lehetőségek kerülnek meghirdetésre a Semmelweis Egyetemmel közalkalmazotti jogviszonyban lévő dolgozók részére 2014-ben:

a) Oktatók, kutatók és egyetemi hallgatók pályázhatnak a következő egyetemekre:

Comenius Egyetem,
Jessenius Orvosi Kar
(Martin, Szlovákia)

8 hét oktatócsere
10 hét egyetemi hallgatócsere
(max: 4 hét/fő)
ÁOK – FOK

1. „Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra egyetemi hallgatók részére”
  2. „Application Form for Undergraduate Students”
  3. Oktatók esetén: “Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra”

Iuliu Hatieganu Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem
(Kolozsvár, Románia)

8 hét oktatócsere
10 hét egyetemi hallgatócsere
(max: 4 hét/fő)
ÁOK – FOK – GYTK

2. „Application Form for Undergraduate Students”

b) Oktatók, kutatók, Ph.D. hallgatók pályázhatnak a következő egyetemekre:

Bécsi Orvostudományi Egyetem

3 x 5 nap

Bécsi Egyetem

3 x 5 nap
GYTK

Innsbrucki Orvostudományi Egyetem

2 x 5 nap oktatócsere
2 x 4 hét Ph.D. hallgatócsere

2. Fogadónyilatkozat

3. A pályázat elnyerése esetén E101 nyomtatvány kitöltése szükséges munkavállalók részére (+továbbítás OEP-hez)
  4. Ph.D. hallgatók kiutazása esetén hallgatói jogviszony igazolás szükséges

Albert-Ludwigs Egyetem (Freiburg, Németország)

összesen 20 hét
(2-4 hét/fő)

Ruprecht-Karls Egyetem
(Heidelberg, Németország)

összesen 5 hét
(1 x 3 hét/fő
+ 1 x 2 hét/fő)

Padovai Egyetem (Olaszország)

vagy 3 x 10 nap
ÁOK –GYTK – FOK

2. Fogadónyilatkozat

3. Javasolt tájékozódni az egyetem honlapján (www.unipd.it):
    van-e olyan intézet/klinika (konkrét szakterület), melyre szeretne pályázni)

Pármai Egyetem (Olaszország)

+ 1 x 1 hét
ÁOK – GYTK – FOK

2. Fogadónyilatkozat

3. Javasolt tájékozódni az egyetem honlapján (www.unipr.it):
    van-e olyan intézet/klinika (konkrét szakterület), melyre szeretne pályázni)

4. A pályázat elnyerése esetén APEH-től illetőségigazolás beszerzése szükséges, mely igazolja, hogy a kiutazó magyar illetőségű a két ország közötti kettős adóztatás elkerülésére aláírt egyezmény értelmében.

Trieszti Egyetem (Olaszország)

2. Fogadónyilatkozat”

3. Javasolt tájékozódni az egyetem honlapján (www.units.it):
    van-e olyan intézet/klinika (konkrét szakterület), melyre szeretne pályázni)”

4. Megjegyzés: az utóbbi években a Trieszti Egyetem anyagi okokra hivatkozva csak 1 hét/fő időtartamra tudott tanulmányutasokat fogadni

c) Fiatal diplomás munkatársak (ÁOK – FOK) pályázhatnak tudományos munka végzése céljából klinikai szakterületen a következő egyetemre:

Albert-Ludwigs Egyetem
(Freiburg, Németország)

2 x 3 hónap

1. „Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra Freiburg – 3 hó”

3. A kinntartózkodás alatt a Freiburgi Egyetem ösztöndíjat és szállást biztosít

A tartózkodási költségeket a fogadó fél, az utazás számlákkal igazolt költségét a küldő egyetem fedezi. (A szlovákiai Martini Egyetem 2014-től csak szállást tud biztosítani az odaérkezőknek.)
Felhívom a figyelmet arra, hogy a kiutazás megvalósulása a partneregyetem fogadókészségének függvénye.
Ø Semmelweis Egyetemmel munkáltatói jogviszonyban lévő, egyetemi klinikákon, intézetekben foglalkoztatott rezidensek, központi gyakornokok pályázatához az intézet-/klinikavezető, a grémiumelnök és a dékán támogatása szükséges. A grémiumelnöktől olyan igazolást kell kérni, amely szerint a pályázat elnyerése esetén a tanulmányút idejét mely törzsképzés során mely gyakorlatba lehet beszámítani. A dékán ennek alapján engedélyt ad arra, hogy a tanulmányút ideje a törzsképzési időbe beszámítható.
Ø Ph.D. ösztöndíjas hallgatók pályázatához a témavezető aláírása is szükséges.
Ø Tanszékvezetők pályázatához a dékán hozzájárulása szükséges.
A fent megjelölt pályázati adatlapot kitöltve és aláírva az ott megjelölt mellékletekkel ellátva kérjük beadni.
A pályázatokat a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságán kell leadni vagy körpostán beküldeni (címünk: Üllői út 26. II. em 202 szoba).

Beadási határidő : 2014. január 30.

Ø Nyári gyakorlatok esetén, a határidő 2014. április 14. A jelentkezéshez beadandó a magyar nyelvű pályázati adatlap egyetemi hallgatók részére a szaktárgy tanszékvezető javaslatával, ill. az angol nyelvű jelentkezési lap (Application Form for Undergraduate Students), melyet a pályázat elnyerése esetén a külföldi intézménynek küldünk meg elfogadásra.
A felhívás és a pályázati adatlapok kutatók ill. oktatók számára („Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra” és „Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra Freiburg – 3 hó”), a pályázati adatlap hallgatók számára („Pályázat egyetemi egyezmény keretében megvalósuló tanulmányútra egyetemi hallgatók részére”) valamint az angol nyelvű nyomtatvány hallgatók részére („Application Form for Undergraduate Students”) letölthetők a Semmelweis Egyetem honlapjáról a következő címen: https://semmelweis.hu/nki/palyazatok/