Tisztelt Nyugdíjas Munkatársaink!

Az egészségügyi tevékenység végzésének egyes kérdéseiről szóló 2003. évi LXXXIV. törvény szerint azt a közalkalmazotti jogviszonyban álló egészségügyi dolgozót, akinek a megállapított pénzellátása (öregségi nyugdíj, korhatár előtti ellátás stb.) folyósítását a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény 83/C. §-a alapján szüneteltetik, a munkáltató jövedelemkiegészítésben részesítheti, meghatározott feltételek, valamint kormányrendeletben meghatározott eljárásrend szerint és jóváhagyás birtokában. A jövedelemkiegészítésre való jogosultság feltétele, hogy a közalkalmazott a nyugdíj szüneteltetéséről szóló határozattal rendelkezzen.

Tekintettel arra, hogy a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőnél (NEAK) nem álltak rendelkezésre teljes körűen a nyugdíj összegét tartalmazó, a nyugdíjjogosultságot megállapító határozatok azon dolgozók esetében, akikre vonatkozóan jövedelemkiegészítési igény került benyújtásra, a NEAK ezek feltöltését kérte a munkáltatóktól. A NEAK a jövedelemkiegészítés folyósítását az érintett dolgozók vonatkozásában addig szünetelteti, amíg a határozatok JKR rendszerbe történő feltöltésének a munkáltató nem tesz eleget.
A Semmelweis Egyetem Emberierőforrás-gazdálkodási Főigazgatósága a felhívást követően azonnal intézkedett a NEAK által hiányolt nyugdíjmegállapító határozatok beszerzése és feltöltése iránt.

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a NEAK rendszerében (JKR) a támogatás leigényléséhez szükséges dokumentumok feltöltése megtörtént, ugyanakkor a NEAK által meghatározott eljárásrend szerint a leigénylés csak havonta egy alkalommal, előre meghatározott időpontban történhet, és a támogatás egyetem részére való folyósítása csak ezt követően, utólagosan történik. Annak érdekében, hogy az érintett közalkalmazottak a több hónapja felfüggesztett és ki nem fizetett jövedelemkiegészítésük összegéhez további várakozás nélkül hozzájussanak, kancellári jóváhagyás alapján, intézményi saját forrásból megelőlegezve, 2019. augusztus 27-én kifizetésre kerül a 2019. július hónapig bezárólag esedékes valamennyi visszamenőleges jogos igény, és ezen felül az augusztus hónapra járó ellátás összege is.

Szíves türelmüket megköszönjük!

Emberierőforrás-gazdálkodási Főigazgatóság