A Saitama Egyetem (Moroyama, Japan) és a Semmelweis Egyetem közötti csereszerződés értelmében két magyar, IV. illetve V. évfolyamos hallgató sebészet témában nyári gyakorlatot végezhet Japánban.

A fogadó egyetem átvállalja a magyar hallgatók teljes útiköltségét, szállást és napi háromszori étkezést biztosít. A gyakorlati idő hétköznap reggel 8:00 órától délután 17:00 óráig tart. Viszonzásul hazaérkezésük után a magyar hallgatók aktívan közreműködnek a Budapesten tartózkodó japán hallgatók szociális és kulturális programjainak szervezésében. (Kirándulásokkal, egyéb programokkal színesebbé teszik magyarországi tartózkodásukat.)

A cseregyakorlat célja:

• a szakmai fejlődés elősegítése,
  • kölcsönös tapasztalatcsere,
  • egymás kultúrájának minél szélesebb körű megismertetése,
  • a szakmai és társalgási angol nyelv gyakorlása.

A cseregyakorlat ideje: 2020. július (Időtartam: 4 hét)

A japán és magyar hallgatók augusztus elején együtt érkeznek Magyarországra.

Pályázati anyagként kérjük az alábbiakat:

• pályázati adatlap kitöltve, a szükséges mellékletekkel ellátva
  • angol nyelvű önéletrajz
  • angol nyelvű motivációs levél

A pályázati adatlap letölthető: itt

A beadott anyagok alapján történt előválogatás során kiválasztott jelentkezők angol nyelvű meghallgatáson vesznek részt.

A pályázatok leadási határideje: 2020. február 28.

A pályázatokat a Nemzetközi Kapcsolatok Igazgatóságán Szlovák Judit részére emailen – szlovak.judit@semmelweis-univ.hu – kérjük elküldeni. További információt az alábbi telefonszámokon kaphat: Phone: +36 1 459 1500/55406 ; +36 20 825 9101.

A meghallgatás időpontjáról a pályázókat e-mailben értesítjük.  Sikeres pályázást kívánunk mindenkinek!

A hazaérkezés után 15 napon belül kérünk úti jelentést benyújtani.