Gyógyszerkémia és analízis I. gyakorlati jegy megszerzésének kritériumai (III. év)
A félév megkezdését megelőzően mind az előadási tematikák, mind a gyakorlati tematikák részletes információval feltöltésre kerülnek a Moodle rendszerbe. Ezek tartalmazzák a számonkérések időpontját, témakörét és a pótlási/javítási lehetőségeket. Az előadások elején 3-4 kérdésből álló, az előadás fontosabb részeire rákérdező ellenőrző kérdéseket adunk ki. Az ellenőrző kérdésekre adott választ pontozzuk. 90-80-70% helyes válasz esetén a gyakorlaton megírásra kerülő nagyzárthelyik eredményéhez plusz pontok (10-7,5-5%) adódnak.
A nagyzárthelyik átlaga kerekítés nélkül el kell érje a 2,00-t. Ez az eredmény beszámít az írásbeli kollokviumba. Az írásbeli vizsga 2/3-ad, míg a zárthelyik eredménye 1/3-ad arányban adja ki a vizsgajegyet, azzal a megkötéssel, hogy a vizsgajegy is legalább elégséges kell legyen.
1.) A gyakorlatok látogatása kötelező.
2.) Maximum 3 igazolt hiányzás lehetséges. A negyedik hiányzás a gyakorlati jegy aláírásának megtagadását vonja maga után. Az igazolást a mulasztást követő gyakorlaton kell a gyakorlat vezetőjének bemutatni.
3.) A gyakorlatok az órarend szerinti időben, pontosan kezdődnek. 10 percet meghaladó késés esetén a gyakorlatvezető a hallgatót hazaküldheti (TVSZ 28§ (12) pont alapján).
4.) A gyakorlatokra felkészülten kell jönni. A felkészülést a gyakorlatvezető bármikor, előzetes bejelentés nélkül írásban vagy szóban ellenőrizheti. A felkészületlen hallgató adott napi teljesítménye elégtelennel értékelhető.
5.) A tematikában szereplő számonkéréseket az adott gyakorlaton kell teljesíteni. A zárthelyi dolgozatok pótlása/javítása az évfolyam számára egységes módon a gyakorlati időn kívül a tematikában jelzett időpontban teljesíthető. A javító zárthelyi érdemjegye minden esetben felülírja az eredeti zárthelyi dolgozat érdemjegyét.
6.) Aláírást az a hallgató kap, aki
- az elméleti számonkérések során kerekítés nélkül 2,00 átlagot ér el;
- eléri a gyakorlati munka során az előírt minimum pontszámot;
- hiányzásainak a száma nem haladja meg az elfogadható limitet.
7.) A szorgalmi időszakon túl a TVSZ, illetve a rendkívüli Rektori engedélyekben megadott szabályok érvényesek.
8.) A gyakorlati munkáról jegyzőkönyvet kell vezetni. Az ismeretlenek vizsgálatának eredményét jegyzőkönyvben kell rögzíteni a gyakorlat végéig vagy a gyakorlatvezetővel egyeztetett időpontig. Ennek elmulasztása esetén a gyakorlatot elégtelen eredménnyel (0 pont) vesszük figyelembe.
Az elvégzendő feladatokat a félév elején kiadott gyakorlati tematika tartalmazza. A feladatok leadási határidejét a tanévbeosztás (ünnepek, elmaradó gyakorlatok, szünnapok) alapján a félév első gyakorlatán a gyakorlatvezető oktató a hallgatókkal egyetértésben határozza meg.
A Gyógyszerkémia és analízis I-II tantárgy (elmélet) félévi aláírásának kritériumai
Az 4. és 5. szemeszterben a félév aláírásának nincs sajátos kritériuma. Az aláírás elsődleges feltétele a gyakorlati jegy megszerzése, vizsgára az bocsátható, akinek a féléve aláírásra került. A tárgy félévben kollokviummal, év végén szigorlattal zárul. A kollokvium írásbeli vizsga formájában történik. Az írásbeli vizsga során az előadásokon elhangzott tananyagból (elmélet, gyakorlati vonatkozások, számolási példák) kell tudást adni.
A szigorlat két részből áll: Az írásbelin 13 kérdéses rövid (15 perces) dolgozatot kell írni. Legalább 7 kérdésre megfelelő választ kell adni. A sikeres írásbelit követően kezdhető meg a szóbeli szigorlat.