Dr. Szél Ágoston professzor 17 évi igazgatói tevékenysége (2003-2020, először a Humánmorfológiai és Fejlődésbiológiai Intézet, majd 2016-tól az egyesített Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet élén) után Dr. Alpár Alán egyetemi tanár vette át Tanszékünk irányítását 2021. első napjától. Január 28-án köszöntük meg Szél professzor hosszú vezetői tevékenységét, búcsúztatva leköszönő tanszékvezetőnket (aki köztünk marad továbbra is).

Egyetemünk vezetői is megtisztelték ünnepünket. Köszöntőt mondott

• Dr. Merkely Béla, egyetemünk rektora, aki a tanszékvezetői megbízatás végén aranygyűrűt adott át az ünnepeltnek;
  • Dr. Hermann Péter oktatási rektorhelyettes;
  • Dr. Kellermayer Miklós, az ÁOK dékánja;
  • Dr. Alpár Alán tanszékvezető-utód, aki személyes köszöntője végén átadta az Intézet ajándékát;
  • Dr. Röhlich Pál, Szél professzor egykori mestere;
  • Dr. Réthelyi Miklós rektor emeritus, korábbi tanszékvezető.
Rektori köszöntő
Az Intézet ajándéka: Nemcsics Endre festménye
Az Intézet ajándéka: Nemcsics Endre művész, munkatársunk festménye: Szél professzor ablakából kitekintve milyennek láthatta az épület udvarát. A képen emellett fő kutatási témája (a szem és a retina), az udvaron található páfrányfenyő, Gingko biloba levele és az anatómiát szemléltető „izomember” is megfigyelhető.
Az ünnepelt beszéde

(Fotó: Altdorfer K., Cséplő G.)

Korábbi tanszékvezető-váltások az Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézetben: