Apáthy István Alapítvány preparátumkészítő versenye
Bírálat: 2017. február 27.

Az Apáthy István Alapítvány kuratóriuma pályázatot hirdetett a Semmelweis Egyetem hallgatói (I-VI. év), sebész rezidensei és az Egyetem bonctani intézeteiben dolgozó boncmesterek számára színvonalas cadaver-preparációs (1) vagy bonyolult anatómiai viszonyokról készült színes v. fekete-fehér, magas színvonalú grafikai (2) demonstrációs anyag készítésére.

A verseny Bíráló Bizottsági tagjai voltak:

• Dr. Szél Ágoston – intézetvezető egyetemi tanár – kuratóriumi tag
    Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet
  • Dr. Ádám Ágota – tudományos munkatárs
    Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet
  • Dr. Szűcs Ákos – egyetemi adjunktus
    I.sz. Sebészeti Klinika
  • Dr. Forgács Gábor – rezidens
    Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinika
  • Dr. Kiss András – egyetemi docens, igazgatóhelyettes – II. sz. Patológiai Intézet
  • Kovács Márton. – ÁOK : II. évf. HÖK orvostanhallgató

A díjazottak:

I. helyezett:
Kugler Csilla és Kugler Szilvia, az Általános Orvostudományi Kar III. és VI. évfolyamos hallgatója. Pályázatuk címe: Perzisztáló bal vena cava superior.

II. helyezést értek el:
Johannes Weidner és Randi Krömker, az ÁOK I. éves hallgatói, Blood supply of the shoulder joint című pályamunkájukkal.

III. helyezett:
Adam Izsak és Tamer Jbarah (ÁOK II. évfolyam). Pályamunkájuk címe: Blood supply to palatine tonsils.

Különdíjban részesül:
Beréti Kornélia, boncmester Az inguinális és kismedencei nyirokcsomók kapcsolatai című munkájáért,
Pap Bernát, boncmester A kéz palmáris és dorzális izmai című pályázatáért.

Dr. Nemeskéri Ágnes
                        az Apáthy István Alapítvány kuratóriumi elnöke

A Díjátadás a „Megemlékezés az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 169. évfordulójáról” c. Egyetemi Ünnepségen lesz.
Helyszín: Nagyvárad téri Elméleti Tömb, Budapest Nagyvárad tér 4.
Dátum: 2017.03.10.
Időpont: 11:00