Legyünk mi az ország Legizmosabb Egyeteme 2018-ban!

Várunk benneteket május 11-én.  8:00 – 19:00 óráig a Sportközpontban

Ha részt veszel a „2018 Legizmosabb Egyeteme” kihíváson, nemcsak edzettségedet, de szerencsédet is próbára teheted.

Nyerhetsz egyéniben: 3 szerencsés résztvevő egy-egy 10.000 Ft-os sportszerutalványt

A kampány arca: Lám Bálint (becenevén „a Torony”) birkózó, aki Universiade bronzérmes (2013. Kazany, 27. Nyári Universiade KF-120 kg), kétszeres Egyetemi világbajnok 130 kg-ban (2014. Pécs, 2016. Çorum), a Testnevelési Egyetem hallgatója, az Év Egyetemi Sportolója díj birtokosa (2016)

A feladat leírása:

Párokat alkotva, felváltva, adott időn belül minimum 1 percig, de idő megkötés nélkül, a nap folyamán többször is, bármeddig felüléseket kell elvégezni. A pár egyik tagja hanyattfekvésben, tarkóra tartással függőleges síkig felüléseket végez, míg társa a bokáját fogja. A gyakorlatvégzés után csere. A gyakorlatot egyszerre több páros is végezheti.

Szabályok:
A gyakorlatot tetszőleges számú hallgató végezheti egy időben, azonban csak párosával, és minden hallgató csak egyszer regisztrálhat a próbára. A gyakorlat elvégzése után egymást váltják a párok tagjai. A gyakorlatot egy hallgató bármeddig, és többször is elvégezheti a nap folyamán, tetszőleges párral, akár cserélve azokat, azonban ebben az esetben is csak egyszer számít bele a létszámba, mivel egy regisztrációja van; az elvégzett felülések darabszáma viszont beleszámít az intézmény összeredményébe. A minimum 1 perc felülés többszöri elvégzése után a próbát teljesítő 20 felülésenként egy SportPontot kap, melyet a www.mozduljra.hu oldalon történő saját regisztrációja után írunk jóvá.