Hallgatói Fórum

A hallgatói fórum helyszíne: Elméleti Orvostudományi Központ, Hári Pál terem
A hallgatói fórum ideje: 2023 Május 16. 13:30-14:30

Hallgatói fórum zoom elérhetősége:
Time: May 16, 2023 01:30 PM Budapest
Meeting ID: 924 4723 7499

A Semmelweis Egyetem felvételt hirdet ösztöndíjas és önköltséges tanulmányokra, illetve a doktori programban egyéni fokozatszerzőként történő részvételre 2023. szeptember 1-től:

• Elméleti és Transzlációs orvostudományok Doktori Iskolában
  • Rácz Károly Klinikai orvostudományok Doktori Iskolában
  • Gyógyszertudományok Doktori Iskolában
  • Mentális egészségtudományok Doktori Iskolában
  • Szentágothai János Idegtudományi Doktori Iskolában
  • Molekuláris orvostudományok Doktori Iskolában
  • Patológiai tudományok Doktori Iskolában
  • Egészségtudományi Doktori Iskolában

Határidő módosítás: A pályázatokat az alábbi online felületen lehet benyújtani 2023. április 26. – 2023. június 5. között

A felvételi eljárási díja 9.000 Ft, melynek befizetése történhet:

• online kártyás fizetéssel (felvételi felületen keresztül Simple pay bankkártyás fizetés)
  • átutalással, díjbekérő alapján.

Az átutalás választása esetén a felvételi eljárási díj befizetése kapcsán kérem, hogy küldje meg Márczis Anita (marczis.anita@semmelweis.hu) és Baracsi Mónika (baracsi.monika@semmelweis.hu) részére a következő adatokat: jelentkező neve, címe, személyigazolvány száma, telefonszáma, email címe, vagy céges számla kérése esetén: jelentkező neve, cég neve, székhelye, adószáma, telefonszáma, email címe és a cég nyilatkozata emailben arról, hogy befogad-e elektronikus számlát.

FONTOS! Átutalás esetén a felvételi felületre a befizetést igazoló dokumentumot (átutalási bizonylat) szükséges feltölteni, nem a számlát.

Doktori képzésre történő jelentkezés esetén az alábbi dokumentumok feltöltése szükséges:

1. önéletrajz az eddigi szakmai tevékenység részletes ismertetésével (1-2 oldal)
  2. az egyetemi diploma másolata
    • idegen nyelvű diploma esetén annak hiteles fordítása, vagy honosítási okirata, szükség esetén az illetékes minisztérium egyenértékűségi határozata másolatban
    • egyetemi diplomával még nem rendelkező jelentkező esetén kimutatás a letett vizsgákról (leckekönyv vagy a NEPTUN rendszerből kinyomtatott kreditigazolás)
  3. legalább B2 szintű komplex (középfokú “C” típusú) államilag elismert nyelvvizsga, illetve azzal egyenértékű bizonyítványt igazoló dokumentum, vagy a kutatáshoz szükséges nyelvtudás igazolása a témavezetőtől vagy a Szaknyelvi Igazgatóságtól
  4. rövid (2-3 oldal) kutatási terv, a választott feladat témavázlata, ha megnevezett témavezetőhöz és témára jelentkezik, a kutatási tervet kérjük, a témavezető támogató aláírásával lássa el
  5. publikációs jegyzék (amennyiben rendelkezik publikációval)
  6. átutalással történő fizetés esetén a fizetést igazoló bizonylat
  7.  a  plusz pontokat igazoló dokumentumok (oklevelek/díjak/igazolások/közlemény előlapok/teljes közlemény/másoddiploma másolata/szakvizsga igazolás stb.)

Nem kötelezően feltöltendő dokumentum: a szakterület két elismert képviselőjének írásos ajánlása

Egyéni fokozatszerzésre történő jelentkezés esetén az alábbi dokumentumok feltöltése szükséges:

2. az egyetemi diploma másolata)
  • idegen nyelvű diploma esetén annak hiteles fordítása, vagy honosítási okirata, szükség esetén az illetékes minisztérium egyenértékűségi határozata,
  1. legalább B2 szintű komplex (középfokú “C” típusú) államilag elismert nyelvvizsga, illetve azzal egyenértékű bizonyítványt igazoló dokumentum, vagy a kutatáshoz szükséges nyelvtudás igazolása a témavezetőtől vagy a Szaknyelvi Igazgatóságtól
  2. rövid összefoglaló kutatási témájáról
  3. publikációs jegyzék
  4. a leendő témavezető/konzulens ajánlása
  5. átutalással történő fizetés esetén a fizetést igazoló bizonylat
  6. a plusz pontokat igazoló dokumentumok (oklevelek/díjak/igazolások/közlemény előlapok/teljes közlemény/másoddiploma másolata/szakvizsga igazolás stb.)

A felvételi beszélgetésekre várhatóan 2023. június 19-30. között kerül sor.

Az egyéni fokozatszerzők a doktori programot akkor tudják megkezdeni, ha a felvételi elbeszélgetést követően 2023. augusztus végén vagy szeptember elején sikeres komplex vizsgát is tesznek.

A komplex vizsga elméleti része egy főtárgyból és egy melléktárgyból áll, a gyakorlati része a kutatás rövid bemutatása.
A komplex vizsgára vonatkozó további információk a doktori iskolák titkárságán érhetők el.

Felhívjuk figyelmüket, hogy a doktori képzés megkezdésének feltétele az egyetemi diploma és a három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány. Sikeres felvételi esetén a szeptemberi beiratkozáskor mindkettőt kérjük bemutatni.

Budapest, 2023. április 21.

Dr. Benyó Zoltán
egyetemi tanár