Cél:

A fiatal orvosi, fogorvosi, gyógyszerész és egészségtudományi posztgraduális kutatók bekapcsolása a hazai tudományos életbe. Megismerhetik szűkebb/tágabb szakterületük vezető kutatóit, első kézből értesülhetnek a legfrissebb tudományos eredményekről, és személyes beszélgetések során olyan ismeretekre is szert tehetnek, amelyekre pusztán a publikációk követésével nem lehetne mód (pl. metodikai kihívások, publikálatlan eredmények).

A Semmelweis Egyetem hozzájárul a PhD képzésben szereplő fiatal kutatók jelentős Magyarországon megrendezésre kerülő konferenciákon és továbbképzési kurzusokon történő részvételéhez, saját eredményeik bemutatásához, így támogatva a nyitott szemléletű, széles látókörű kutatói képzés folyamatát.

Pályázhatnak:

A Semmelweis Egyetem Doktori Iskola PhD és MD-PhD képzésében részt vevő fiatal kutatói.

A támogatás módja:

• részvétellel kapcsolatos regisztrációs díj (online konferencia esetében is), útiköltség és szállásköltség.
  • az adott pályázat meghirdetési időszakban, egy PhD képzésben részt vevő hallgatócsak egy tudományos konferencia részvételre vagy tanulmányútra kaphat támogatást
  • A támogatás maximális összege: 100.000 Ft

A támogatás feltétele:

• konferencia részvétel esetén elfogadott elsőszerzős vagy megosztott elsőszerzős előadás vagy poszter, amely az utazás céljául választott konferencián bemutatásra kerül.
  • A pályázat elbírálásánál előnyt jelent:
    – Elfogadott/megjelent legalább Q2 besorolású közlemény
    – OTDK-n elnyert díj (csak komplex vizsga előtti pályázóknál).
  • Szakmai beszámoló benyújtása az utazás megvalósulását követően

Az utazás megvalósulását követően 3 hónapon belül, minimum 1 oldalas szakmai beszámoló benyújtása kötelező. Amennyiben ennek a kötelezettségének nem tesz eleget, abban az esetben

a Doktori Hivatal által meghirdetett pályázatokra nem lesz jogosult a beszámolási időszakot követő legalább 1 év időtartamig.

A támogatásra pályázó által benyújtandó:

• kitöltött pályázati űrlap:
  • igazolás* az elfogadott elsőszerzős előadásról/poszterről
  • az előadás vagy a poszter összefoglalója*
  • a tudományos rendezvény hivatalos hirdetménye a részvételi díjról, szállodaköltségekről
  • MTMT-ből kinyomtatott és a Semmelweis Egyetem Könyvtára által igazolt publikációs jegyzék a közlemények impakt faktorának és D/Q besorolásának feltüntetésével

*Utólag is benyújtható, de a támogatás folyósításának előfeltétele.

Elnyert pályázat esetében az utazásnak 2023. december 31-ig meg kell valósulnia!

A pályázatot a Semmelweis Egyetem phd.palyazatok@semmelweis.hu e-mail címre kell elküldeni.

Pályázati űrlap: letöltés
Szakmai beszámoló:
letöltés

A pályázatok beadásának határideje:                               2023. május 15.
A pályázat elbírálása:                                                          várhatóan 2023. május 30.