A Semmelweis Egyetem elkötelezett az intézmény tudományos teljesítménye és oktatói/kutatói utánpótlása szempontjából meghatározó jelentőségű doktori (PhD) képzés tovább fejlesztésében. Ennek szellemében kiemelt feladatnak tekinti a PhD hallgatók számára az akadémiai életpálya népszerűsítését olyan támogatási formák kialakításával, melyek lehetővé teszik a kutatási teljesítmény és oktatási kompetenciák fejlesztését a doktori képzés alatt.

Az ösztöndíj az állami PhD ösztöndíj 50%-ának megfelelő összeg (doktori képzés első két tanévében 70.000 Ft/hó, második két tanévében: 90.000 Ft/hó), melyet a befogadó szervezeti egység saját forrásból kiegészíthet.

A jelenlegi pályázati támogatás a 2022/2023. tanév II. félévére vonatkozik (2023. február 1.-2023. augusztus 31.)

A pályázat feltételei

• aktív PhD hallgatói jogviszony állami ösztöndíjas vagy önköltséges képzésben vagy komplex vizsga utáni MD/PhD hallgatóként
  • nem pályázhatnak, akik heti 20 órát meghaladó egészségügyi szolgálati vagy más munkaviszonnyal rendelkeznek

A pályázatok az alábbi szempontok szerint kerülnek elbírálásra:

• kiváló tudományos teljesítmény (a szerezhető pontok 70 %-a)

komplex vizsga előtt álló hallgatók esetében:

• OTDK díjazás
  • nemzetközi konferencia absztrakt
  • legalább Q2 besorolású közlemények
  • a közleményekre kapott citációk száma

komplex vizsga után álló hallgatók esetében:

• legalább Q2 besorolású közlemények
  • közleményekre kapott citációk száma
  • elméleti vagy preklinikai intézetben végzett oktatási tevékenység (a szerezhető pontok 30 %-a)

Az ösztöndíj folyósításának feltételei:

A támogatott kötelezettséget vállal arra, hogy

• kutatási eredményeiről beszámol a 2023. évi PhD Tudományos Napok rendezvényen
  • a jogszabályban meghatározott határidőig teljesíti a fokozatszerzési feltételeket és a doktori értekezését benyújtja (azok esetében, akik komplex vizsgát 2018. február 1.- 2021. május 10. között teljesítették, a disszertációt a komplex vizsgát követő négy éven belül kell benyújtani, a többiek esetében három éven belül)
  • tanulmányi szerződés megkötése a Semmelweis Egyetemmel, mely tartalmazza a vállalt kötelezettségek nem teljesülése esetén a támogatás visszafizetésének kötelezettségét.

A pályázathoz benyújtandó

• rövid szakmai önéletrajz;
  • MTMT-ből kinyomtatott, a Központi Könyvtár által hitelesített publikációs jegyzék az impakt faktor*, citációk és a folyóiratok rangsorolásának (SCImago ranking alapján: D1, Q1, Q2, Q3, Q4) feltüntetésével;
  • már elfogadott, de az MTMT-ben még nem szereplő közlemények esetén az elfogadást igazoló levél és a cikk címoldalának másolata;
  • intézetvezetői és/vagy témavezetői ajánlás (opcionális);
  • nemzetközi konferencia absztrakt absztraktkönyvből kimásolt – vagy online felületről letöltött – másolata (csak komplex vizsga előtt álló hallgatóknak szükséges);
  • OTDK díjazást igazoló oklevél másolata (csak komplex vizsga előtt álló hallgatóknak szükséges).

A pályázatok egy pdf file-ba összeszerkesztve, a tárgyban a pályázó nevét megadva, az SE250doktori@semmelweis.hu  e-mail címre nyújtandók be 2023. február 20-ig (a tárgyban kérjük a pályázó neve kerüljön feltüntetésre).

A pályázat befogadásáról a pályázók 3 munkanapon belül e-mail-en visszajelzést kapnak. A pályázatokról várhatóan 2023. március 20.-ig döntés születik, amelyről a pályázók e-mailen kapnak értesítést.