Cél:

A doktori képzésüket a 2021/2022. tanév első vagy a 2021/2022. tanév második szemeszterében befejező, már publikációval rendelkező hallgatók PhD fokozatszerzésének elősegítése

Pályázhatnak:

• a 2021/2022. tanév I. vagy a 2021/2022. tanév II. szemeszterében abszolutóriumot szerző hallgatók (azok is, akik a 2021/2022. tanév II. szemeszterében már részesültek ebben a támogatásban és a fokozatszerzési feltételek teljesítésében jelentős előrehaladást tudnak felmutatni)
  • akik már rendelkeznek a fokozatszerzéshez felhasználható publikációval
  • a pályázati határidőig doktori értekezésüket még nem nyújtották be
  • nem rendelkeznek más forrásból predoktori vagy doktorjelölti támogatással
  • támogatás-visszafizetési kötelezettséggel vállalják, hogy értekezésüket 12 hónapon belül benyújtják.

A támogatás módja:

• 5 hónapig havi 180.000 Ft Predoktori Ösztöndíj kifizetése, mely az eredményesség és a források függvényében további 7 hónappal meghosszabbítható

A Predoktori ösztöndíjasokkal szemben támasztott elvárások:

• a támogatás elnyerését követő 12 hónapon belül:
  • a PhD fokozatszerzés feltételeinek teljesítése (ld. Doktori Szabályzat)
  • a doktori értekezés házi védésének lebonyolítása
  • a doktori értekezés benyújtása a Doktori Hivatalhoz
  • a támogatási feltételek nem teljesítése esetén a támogatás visszafizetését rögzítő tanulmányi szerződés megkötése a Semmelweis Egyetemmel
  • a támogatási időszakban született publikációkban (cikk és absztrakt) feltüntetik  az EFOP támogatás tényét

Az MTMT-ből kinyomtatott jegyzékhez és a közlésre elfogadott publikációk adataihoz kérjük hozzáírni a folyóiratok IF értékét és D1-Q1-Q2-Q3-Q4 besorolását a megjelenés évében, vagy ha az még nem elérhető, a legfrissebb lista alapján, majd ezt követően a Központi Könyvtárral kell leigazoltatni a dokumentumot!

A pályázat benyújtásának módja:

A pályázatot a Semmelweis Egyetem Doktori Hivatalába kérjük elektronikus úton (egy zip file-ban,  melynek elnevezése a pályázó neve) emailben eljuttatni (titkarsag@phd.semmelweis-univ.hu).

A pályázatok beadásának határideje: 2022. augusztus 31.

Pályázatok elbírálásának határideje: 2022. szeptember 20.

A pályázónak az alábbi dokumentumokat kell benyújtania:

• kitöltött és aláírt pályázati űrlap (letöltés)
  • megjelent cikkek és absztraktok jegyzéke MTMT-ből,
  • közlésre elfogadott cikkek adatai és az elfogadásukat igazoló dokumentum másolata,
  • publikációk címoldalainak másolata,
  • a támogatási időszakra vonatkozó rövid munkaterv az eddigi eredmények bemutatásával (max. 2 oldal)