PhD hallgatót keresünk Lendület Kutatócsoportunkba!

A labor összetartó, fiatalos munkacsoportja várja új PhD hallgatók csatlakozását Dr. Fekete Andrea MTA- Lendület Diabétesz csoportjába!

Kutatócsoportunk olyan új hatásmechanizmusokat vizsgál és gyógyszereket fejleszt, mellyel a diabétesz és szövődményei sikerrel megelőzhetők. Állatkísérletekben és in vitro modellekben molekuláris biológiai és képalkotó technikákkal tanulmányozzuk a diabéteszes vesekárosodás, a vesetranszplantáció illetve az iszkémia/reperfúziós károsodás, valamint a szem fibrotikus elváltozásának patofiziológiai útjait, kezelési és megelőzési lehetőségeit.

A hallgatói jogviszony kezdete: 2022.09.01
Kutatólaborunk címe: Semmelweis Egyetem, I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika, 1083 Budapest, Bókay János utca 54., 2. emelet

Amit kínálunk:
– Széles körű molekuláris biológiai módszerek és in vivo kísérletek kivitelezésének megtanulása
– Kutatási gondolkodásmód elsajátítása
– Önálló, kreatív feladatok
– Részvétel nemzetközi és hazai konferenciákon
– Lehetőség külföldi tanulmányútra a PhD alatt
– Jó hangulatú és inspiráló csapat
– Elismert vezető kutatókkal dolgozhatsz, akik mindent megtesznek azért, hogy Te jobb legyél

Amit kérünk:
– Szakirányú végzettség (biológus/biomérnök/orvos/vegyész)
– Szakmai ambíció és elkötelezettség
– Precíz, lelkiismeretes munka
– Angol nyelvtudás
– Felhasználói szintű számítógépes ismeret
– Előnyt jelent: sejt- és molekuláris biológiai technikák ismerete, kutatási tapasztalat, publikációs aktivitás, TDK/OTDK részvétel

JELENTKEZÉS:
A szakmai önéletrajzot és motivációs levelet a judit.hodrea@gmail.com e-mailcímre folyamatosan várjuk.

Várjuk jelentkezésed!