Összesen: 1 cikk

„Nemzetközileg kiemelkedő publikációs aktivitás támogatása” pályázat meghirdetése

Cél:

Az orvosi, fogorvosi, gyógyszerész és egészségtudományi graduális és posztgraduális képzés során végzett tudományos kutatómunkához társuló publikációs aktivitás támogatása. A PhD és TDK hallgatók tudományos előrelépése érdekében elengedhetetlen, hogy nemzetközileg elismert folyóiratokban tudják közölni kutatási eredményeiket. A Semmelweis Egyetem az EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00009 azonosítószámú projekttámogatás segítségével hozzájárul a PhD és a TDK hallgatók kiemelkedően színvonalas, az adott tudományterület meghatározó (D1 kategóriájú) folyóirataiban megjelenő elsőszerzős közleményeinek publikációs költségéhez, így elősegítve a nemzetközileg kiemelkedő publikációs aktivitás növekedését.

Pályázhatnak:

1. az ÁOK, FOK, GYTK, ETK és EKK tudományos diákkörös hallgatói
  2. a Semmelweis Egyetem Doktori Iskola PhD hallgatói és doktorjelöltjei
  3. a Semmelweis Egyetem Doktori Iskola egyéni fokozatszerzői

A támogatás módja:

A támogatás feltétele:

• elsőszerzős vagy megosztott elsőszerzős közlésre elfogadott D1 kategóriájú közlemény a 2021. augusztus 1. és 2021. december 31. közötti periódusban
  • a publikációban az EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00009 támogatás feltüntetetése

A támogatás elnyeréséhez benyújtandó:

1. A támogatás megítéléséhez a pályázó által benyújtandó:
  • a 2021. augusztus 1. és 2021. decemer 31. közötti periódusban, D1 kategóriájú nemzetközi folyóirathoz benyújtott közlemény másolata
  • a kitöltött pályázati adatlap
  • 3 db egymással összehasonlítható árajánlat a publikációs költségről

1. A megítélt támogatás lehívásakor:
  • a pályázati periódusban, a közlemény elfogadását igazoló értesítés a tudományos folyóirat részéről
  • közlésre elfogadott tudományos közlemény másolata („proof”)
  • a tudományos közlemény megjelenésével kapcsolatos publikációs költséget igazoló dokumentum

A közlemény elfogadásakor és a feltételek teljesülése esetén a közlemény megjelenésével kapcsolatos publikációs költség, maximum 500.000 Ft értékig, átutalásra kerül a pályázó befogadó intézetének (kutatóhelyének).

A kifizetés elengedhetetlen feltétele a támogatás forrásának „Az orvos-, egészségtudományi- és gyógyszerészképzés tudományos műhelyeinek fejlesztése” című, EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00009 azonosítószám feltüntetése a közleményben! Érdemes a pályázatot a publikáció folyóirathoz történő beküldésével egy időben benyújtani.

A pályázat benyújtásának módja:

A pályázatot – tekintettel a járványhelyzetre – pdf formában kérjük a titkarsag@phd.semmelweis-univ.hu email címre beküldeni.

A pályázati űrlap a Doktori Iskola honlapjáról tölthető le.

A pályázatok beadásának határideje:          2021. december 31.

A pályázatok folyamatosan, a benyújtást követő 2 héten belül elbírálásra kerülnek. Pozitív elbírálás esetén a pályázót elektronikus levélben értesítjük a megítélt támogatásról, amely a feltételek teljesülése esetén átutalásra kerül. A feltételek teljesülését igazoló dokumentumokat is a Doktori Iskola Hivatalába kell eljuttatni.

A pályázattal kapcsolatban felvilágosítás: Dr. Ivanics Tamás, EFOP szakmai vezető, ivanics.tamas@med.semmelweis-univ.hu

Pályázati felhívás
Pályázati adatlap

A támogatás forrása:

„Az orvos-, egészségtudományi- és gyógyszerészképzés tudományos műhelyeinek fejlesztése” című, EFOP-3.6.3-VEKOP-16-2017-00009 azonosítószámú projekttámogatás

Összesen: 1 cikk