NEMZET FIATAL TEHETSÉGEIÉRT ÖSZTÖNDÍJPÁLYÁZAT – NTP-NFTÖ-21

B komponens

Kérhető támogatás min 300 000 Ft – max 1 000 000 Ft

Támogatható tevékenység:

„B” komponens: A beadás időpontjában 18 évet betöltött és legfeljebb 35 éves saját tudományos kutatómunkájukban kiemelkedő teljesítményt nyújtó, Magyarország államilag elismert felsőoktatási intézményében vagy a szomszédos országok magyar nyelvű képzést folytató felsőoktatási intézményében, alapképzésben (BA/BSc), osztatlan mesterképzésben, mesterképzésben (MA/MSc), doktori képzésben (PhD/DLA) részt vevő hallgatók, vagy magyarországi tudományos intézményben (felsőoktatási intézményben, akadémiai kutatóintézetben, egyéb tudományos kutatóhelyen) kutatásokat folytató oktatók, kutatók, felsőfokú végzettséggel rendelkezők egyedi fejlesztésének ösztönzése ösztöndíj támogatás formájában.

Támogatott tevékenység: egyénileg folytatott kutatómunka, amelynek eredménye magas színvonalú, kiemelkedő első szerzős vagy társszerzős tanulmány, vagy tudományos cikk, vagy szakdolgozat, vagy TDK-dolgozat, vagy könyv, könyvfejezet, vagy oktatási segédanyag, vagy egyéb műszaki alkotás, vagy művészi alkotás, vagy hazai/külföldi konferencián való részvétel (előadás tartása, poszterek bemutatása, kutatási eredmények bemutatása), vagy hazai/külföldi egyéni kiállítás, vagy bemutatón, filmszemlén, fesztiválon, kiállításon való bemutatkozó részvétel.

Doktori képzést folytató pályázó esetében a kutatás a doktori tanulmányok által megkövetelt kutatómunkán felüli, extra kutatási tevékenység kell, hogy legyen!

Elszámolható költség:

• Tudományos kutatómunkához kapcsolódó utazás költségek
  • Tudományos kutatómunkához kapcsolódó szállás költségei
  • Tudományos kutatómunkához kapcsolódó beszerzések (berendezési tárgyak nem támogatottak!)
  • Egyéb költségek (konferencia részvételi díj, biztosítás, nyomdai/publikációs költségek)

Beadási határidő: 2021. július 31.

TUDOMÁNYOS ÉS TECHNOLÓGIAI EGYÜTTMŰKÖDÉS TÁMOGATÁSA

A francia és osztrák relációk esetén a projekt megvalósítása 2022.01.01 előtt, az Általános TÉT együttműködés esetén pedig 2022.03.01. előtt nem kezdhető meg.

Támogatási kérelmenként az igényelhető vissza nem térítendő támogatás összege:

• Európán belül, Magyarországgal szomszédos országban található partnerintézmény esetén 2 millió Ft,
  • Európán belül, Magyarországgal nem szomszédos országban található partnerintézmény esetén 2,5 millió Ft,
  • Európán kívüli partnerintézmény esetén 5 millió Ft.

Beadási határidő az általános TéT projektek esetében 2021. október 6. 12:00 DE

osztrák reláció: 2021. június 25. 12:00; francia reláció: 2021. június 30.