A Semmelweis Egyetem felvételt hirdet ösztöndíjas és önköltséges tanulmányokra, illetve a doktori programban egyéni fokozatszerzőként történő részvételre 2021. február 1-től:

• Rácz Károly Klinikai orvostudományok Doktori Iskolában
  • Patológiai tudományok Doktori Iskolában
  • Gyógyszertudományok Doktori Iskolában

A jelentkezéshez szükséges űrlapok letölthetők:

Doktori képzésre történő jelentkezés esetén:
Jelentkezési lap Doktori Iskolába
PhD felvételi lap

Egyéni fokozatszerzésre történő jelentkezés esetén:
Jelentkezési lap egyéni fokozatszerzők részére a Doktori Iskolába
Felvételi lap egyéni fokozatszerzők részére

A jelentkezéseket kérjük a Doktori Hivatalba eljuttatni 2021. január 7-ig elektronikus formában a titkarsag@phd.semmelweis-univ.hu címre
A felvételi beszélgetésekre várhatóan 2021. január elején kerül sor.

Az egyéni fokozatszerzők a doktori programot akkor tudják megkezdeni, ha a felvételi elbeszélgetést követően, 2021. január végén vagy február elején sikeres komplex vizsgát is tesznek.

A komplex vizsga elméleti része egy főtárgyból és egy melléktárgyból áll, a gyakorlati része a kutatás rövid bemutatása.
A komplex vizsgára vonatkozó további információk a tudományági doktori iskolák titkárságán érhetők el.

Budapest, 2020. november 16.
Dr. Benyó Zoltán
egyetemi tanár