A Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika Prof. Dr. Holló Gábor által vezetett Glaucoma Munkacsoportja végzett hallgatók jelentkezését várja egy több mint 15 éve nemzetközileg élenjáró kutatómunkába való bekapcsolódás céljából. Olyan végzett hallgatók jelentkezését várjuk, akik tervezik, hogy állami ösztöndíjjal vagy ösztöndíj nélkül (önfinanszírozásban) doktori képzésre pályáznak 2015. évi kezdéssel. A kutatási témához kapcsolódó eredményekből nagyszámú, vezető folyóiratokban megjelent, jól idézett közlemény, könyvrészlet, egy MTA Doktora cím, négy PhD fokozat, több első díjas OTDK és TDK munka született már.

Kutatási téma: A retinális ganglionsejt-apoptózis klinikai – biológiai – képalkotásos vizsgálata glaucomában: glaucomás struktúrakárosodás mérés, a retinális struktúra-funkció összefüggés tanulmányozása, a retinális ganglionsejt-apoptózis okozta progresszió mérése.

A jelentkezés feltételei: szakmai ambíció, angol nyelvtudás (legalább középfokú nyelvvizsga szinten), alapfokú statisztikai ismeretek, orvosi/biológiai felsőfokú képzettség.

Előny: számítástechnikai jártasság.

Jelentkezés: Rövid szakmai önéletrajzot és motivációs levelet a hgbudapest@gmail.com e-mail címre kérjük küldeni.