1. Rövid távú kutatási támogatás:

Célja: A rövid távú kutatási támogatás az intézmények publikációs tevékenységének megkönnyítését célozza.

Pályázók köre: Egyetemi tanszékek, egyetemi és akadémiai intézetek, kutatócsoportok.

Támogatható tevékenységek: Fiatal (35 éves korig) tudományos kutatók, doktoranduszok, diákköri hallgatók a pályázó intézményeknél elért, az alapítvány célkitűzéseihez illeszkedő kutatási eredményeinek konferenciákon, vagy közlemény formájában történő publikálásának támogatása.

A támogatás felső határa: hazai konferenciánál 80 ezer Ft/részvétel, európai konferenciánál 150 ezer Ft/részvétel, tengeren túli konferenciánál 150 ezer Ft/részvétel. Folyóiratcikk esetében a publikáció megjelentetésének díját (ha a kiadó a cikk, vagy színes ábrák közlését publikációs díjhoz köti) maximum 200 ezer Ft-tal támogatják. Egy szervezet egy pályázatban több publikációval (előadással, poszterrel ill. folyóiratcikkel) is pályázhat. A pályázat beküldésének határideje: 2014. március 14. 2. Szakmai továbbképzés: Elsősorban PhD tanulmány befejezésének (3-12 hónapig) támogatása, valamint néhány doktorandusz belföldi PhD tanulmányának támogatása (háromévi doktori ösztöndíj) a gyógyszerkutatással kapcsolatos témakörben. A határon kívüli fiatal szakemberek is pályázhatnak elsősorban az otthoni PhD tanulmányokat segítő támogatásra, különösképpen a Master képzés időszakában.

A pályázat beküldésének határideje: 2014. augusztus 31.

3. Kutatási tevékenység támogatása:

2014-ben 1-2 gyógyszerkutatási – elsődlegesen a központi idegrendszeri kutatás témaköréhez kapcsolódó – munka támogatása 2 millió Ft keretösszegen belül.

A pályázaton való részvétel feltétele, legfeljebb 35 éves életkor.

A pályázat beküldésének határideje: 2014. március 14.

Bővebb információk: