Örömmel adunk hírt a 2025.06.06-án megszervezett balatoni élményvitorlázásról, amely immár negyedik alkalommal került megszervezésre.
A mozgássérüléssel élő gyermekeknek, fiataloknak szóló egyedülálló esemény a tavalyi és tavalyelőtti évhez hasonlóan az MVM Sportegyesület és a Semmelweis Egyetem Pető András Pedagógiai Intézete együttműködésében valósult meg a balatonfüredi Koloska Marina Kikötőben. 

A különleges programra ez alkalommal is több mint száz jelentkező regisztrált, a helyek száma gyorsan betelt. A nagymértékű érdeklődés bizonyítja, hogy a sajátos nevelési igényű gyermekek és családjaik számára hiánypótló lehetőség a vitorlázás kipróbálása. Az immár hagyománynak számító esemény évről évre felhívja a figyelmet az adaptív sporteszközök fontosságára, hogy a mozgássérüléssel élő személyek bevonhatók a sport, sőt, akár még a versenysport világába is. 

Hatalmas hálát érzünk, minden közreműködőnek szívből köszönjük a lehetőséget!

Dr. Tenk Miklósné dr. Zsebe Andrea, a Semmelweis Egyetem Pető András Kar dékánja hangsúlyozta, sok ember elszánt szervező munkájának és páratlan összefogásának köszönhetően élvezhetik a résztvevők a Balaton ringatózását. Külön kösznetet mondott az MVM Sportegyesület önkénteseinek, akik közel ötvenen vettek részt az eseményen, valamint Csizy Csillának, aki az élményvitorlázás ötletgazdája és főszervezője a Pető András Kar részéről.
Dr. Katona Kolos, az MVM vezető jogtanácsosa és compliance igazgatója az MVM csoport nevében kiemelte, a világ tele van pozitív energiával, amit mi sem bizonyít jobban mint, hogy tökéletes időjárási viszonyok között valósulhat meg a vitorlázás, jó a szél, süt a nap. 
Fluck Benedek, az MVM SE vitorlás szakosztályának vezetője elmondta, a sport új tapasztalást, élményt nyújt minden korosztálynak, függetlenül a fizikai állapottól. Az élménynap legfőbb céljaként jelölte meg a vitorlázáson túl azt is, hogy minden résztvevő széles mosollyal térjen haza. 

Ennél többet nem is kívánhatnánk, mint amilyen élményben volt részünk ! ❤️

A vendégek tizenhárom hajóval, remek kormányosokkal, két turnusban szálltak vízre, ahol másfél órás izgalmas balatoni vitorlázásban volt részük. A parton csomókötözési technikákat ismerhettek meg, de kézműveskedésre, szappanbuborék fújásra, társasjátékozásra, fűben, babzsákban henyélésre is lehetőség nyílt. Az idei év különlegessége volt, hogy gyermekek és felnőttek közösen hagyták ott a kéznyomukat egy Optimist vitroláshajó vitorláján. A jelenlévők a vitorlázás előtt-után, a fák árnyékában fogyasztották el kiadós ebédjüket, ami után fagyi volt az édesség.

Az MVM Sportegyesület nemcsak lelkes önkéntesekkel, de sokféle szép ajándékkal is kedveskedett a vendégeknek. Mindenki kapott napellenző kalapot, ami igazán jól jött a nagy melegben, kicsik és nagyok egyaránt viselték. A résztvevők a nap végén az emlékeket nemcsak a szívükben, de egy szép vitorlás hátizsákban is magukkal vihették. Ezúton is köszönjük az MVM Sportegyesület nagylelkű adományait, melyek nélkül az esemény nem valósulhatott volna meg. 

A nap során nemcsak a vitorlázás került a középpontba, hanem a családok közötti kapcsolatok is mélyülhettek. A szülők, testvérek és a gyerekek közösen élhették át a mozgás szabadságát, ami egyúttal megerősítette a közösségi élményt és a küzdelmekben megélt összetartozást is. Még ha csak néhány órára is, de ezen a hiánypótló eseményen a korlátok eltűntek, és helyükbe lépett a szél, a víz, a bizalom és a mosoly.

Az MVM Sportegyesület eseményről készült beszámolója itt olvasható: Élményvitorlázás a Balatonon az MVM Sportegyesület és a Pető Intézet szervezésében